قطع غریبانه درختان اوکالیپتوس در شهرستان مهران

به گزارش آوای مهران ، طی چند روز گذشته صدها اصله درخت اوکالیپتوس در بلوارها ، میادین ، مسیر های ورودی مهران به ایلام و مسیر جاده امامزاده سید حسن(ع) بوسیله اره های برقی افراد ناشناس قطع شده و لاشه های آنها به خارج از استان انتقال داده می شود.
حجت الاسلام ولدبیگی امام جمعه مهران از شهرداری و اداره منابع طبیعی شهرستان مهران بخاطر قطع بی رحمانه درختان به شدت انتقاد کرد و این اقدام را خیانتی اشکار و نابخشودنی به مردم و طبیعت و زیبا سازی این شهر عنوان کرد.
غربب رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مهران گفت: قطع درختان اوکالیپتوس در حاشیه جاده مهران به ایلام و مسیر امامزاده سید حسن (ع) با مجوز و هماهنگی اداره منابع طبیعی و شورای حفاظت شهرستان مهران صورت گرفته و همه ساله در این فصل با توجه به بارندگی های اخیر و بدلیل جلوگیری از موانع در تیر های برق ، ایجاد نشاط و سرسبزی بیشتر و تقویت این گونه جنگلی درختان اوکالیپتوس سالم سازی و هرس می شوند.
بگفته وی : خریداران تا کنون مبلغ 120 میلیون ریال به حساب خزانه داری دولت واریز کرده و چوب حاصله از این درختان برای استفاده در کارخانه های چوب سازی نکا در شمال کشور منتقل می شود.
درختان در شهرستان مهران غریبانه و مظلومانه قطع می شوند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز