استاندار ایلام: فرزندان یزید بن معاویه ما را تحریم کرده اند

کسانی که با جمهوری اسلامی ایران سر دشمنی دارند، ادامه همان نسل فرزندان یزید بن معاویه هستند که ما را تحریم کرده اند.
به گزارش ایرنا، ˈمحمود عباس زاده ˈ روز دوشنبه در جمع عشایر منطقه ˈمتلوانˈ شهرستان ایلام اظهار کرد: آموزه های اسلامی به ما آموخته که منافع هیچ کشوری را تهدید نکنیم زیرا ما ملتی اهل صلح، منطق و گفتمان عدالت هستیم.
وی افزود: استکبار که ادامه همان نسل یزید بن معاویه است امروز جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده به خیال اینکه ملت ایران را به زانو در می آورد اما غافل از این است که این ملت راه امام حسین (ع) را ادامه می دهد و اگر آب هم برروی آنان بسته شود، باز هم تسلیم نمی شوند.
استاندار ایلام ادامه داد: یزید و یارانش هم در واقعه عاشورا خانواده امام حسین (ع) را تحریم کردند و ناجوانمردانه آب را بر روی خاندان ولایت بستند؛ امروز هم نسل یزید بن معاویه با تحریم دارو و نفت همین کار را علیه ملت ایران انجام داده است و چون نمی توانند با جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند با این گونه اقدام های غیر انسانی به جنگ ما آمده اند.
عباس زاده اضافه کرد: این بار بر خلاف دوران امام حسین (ع) سر یزید بن معاویه بالای نیزه خواهد رفت و ولایت دیگر هیچ گاه راحت شهید نخواهد شد.
وی گفت: استکبار و صهیونیست ها چون می بینند که ملت ما امروز همه چیز دارد و مقابل چشمان آنها روز به روز پیشرفته تر و آبادتر هم می شود، وحشت سراسر وجود ناپاکشان را فرا گرفته و به همین دلیل ناجوانمردانه ما را تحریم می کنند، اما فراموش کرده اند که این ملت 1400 سال است که پرورش یافته مکتب عاشوراست و راه شکست تحریم ها را آموخته است.
استاندار ایلام گفت: مقام معظم رهبری در سفر خراسان شمالی با تحلیل عالمانه شرایط تحریم دشمنان علیه ملت بحث هایی در زمینه اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی مطرح داشتند که اگر مردم شهری ما سبک زندگی عشایر را سرلوحه کار خود قرار دهند ما می توانیم سال های طولانی با نظام سلطه مقابله کنیم و پیروز هم باشیم.
عباس زاده با بیان این که زندگی عشایری سرمشق است افزود: جامعه شهری ما اگر روش زندگی عشایر را الگو قرار دهند و مانند این قشر خالص زندگی کنند و مثل آنها به مقوله اقتصاد بنگرند، ما می توانیم 200 سال هم با شرایط تحریم مقابله کنیم.
وی گفت: عشایر غیور تا پیش از انقلاب مجموعه ای فراموش شده بودند و نظام وقت که دست نشانده دشمنان اسلام و بهاییان بود هیچ توجهی به این قشر زحمت کش و تولیدی نداشت.
استاندار ایلام اظهار کرد: این در حالی بود که آن موقع شش میلیون بشکه نفت صادر می شد و جمعیت کشور هم 35 میلیون نفر بیشتر نبود و درآمدهای کلان حاصل از فروش نفت که نزدیک شش برابر صادرات امسال ما بود، همه صرف دنیاپرستی و فسق و فجور خانواده های سلطنت و درباری می شد.
عباس زاده توضیح داد: خدا را شاکریم که به ما نعمت انقلاب اسلامی داد تا انسان هایی که در این کشور و همین آب و خاک پرورش یافته و بزرگ شده اند و از میان همین مردم عشایر و روستایی سربلند کرده اند، اکنون مسوولیت اداره کشور را بر عهده گرفته اند.
وی در وصف عشایر بیان کرد: عشایر که امام راحل آنان را ˈذخایر انقلابˈ نامیدند؛ سرمایه خالص ملت هستند به این مفهوم که انسان همیشه چیز ارزشمند و خالص را ذخیره می کند تا روز مبادا از بهترین و خالص ترین چیز بهره برد و آنچه که خالص است را هیچ گاه دور نمی ریزد.
استاندار ایلام توصیح داد: علت خلوص عشایر به این دلیل است که میان آنها و خدا هیچ سقفی نیست و ارتباط با آسمان و به تعبیری معراج رفتن آنان راحت انجام می شود.
وی افزود: شما عزیزان بسیار خالص و پاک هستید و آنچه می خورید و تنفس می کنید، خالص است و بنده از شما می خواهم که در نمازهای خود این کشور امام زمان (عج)، امام حسین (ع) و مقام معظم رهبری را دعا کنید.
عباس زاده اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی عشایر چشم و چراغ کشور شدند و حاکمیت نیز به این مجموعه مولد توجه ویژه داشته که اوج این عنایت مربوط به دولت عدالت محور نهم و دهم است.
عباس زاده یادآور شد: سبک زندگی عشایری به گونه ای است که صرفه جویی کامل در آن رعایت می شود و حتی یک قطره آب هم اسراف و هدر نمی رود و اگر این الگو به تمام مردم کشور ارائه شود و مدیریت ما با سبک زندگی عشایر خود را تطبیق دهد، آمریکا که سهل است هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل این ملت ایستادگی کند.
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه ما باید بیشتر قدر این عشایر را بدانیم گفت: بخشی از سرمایه کشور باید برای رونق کار عشایر هزینه شود و اگر دولت می تواند برای عشایر هزینه کند تا درآمد و تولید آنها چند برابر شود، چرا این کار را انجام ندهد؟
وی اظهار داشت: هزینه هایی که در بخش عشایری انجام می شود باید با هدف افزایش تولید و توانمندی این قشر زحمت کش، هوشمندانه انجام شود؛ هر خدمتی که به جامعه عشایری ارائه می شود باز هم کم است و نباید در این راه تعلل کرد.
به گزارش ایرنا، استاندار ایلام در این دیدار که سه ساعت به طول انجامید از نزدیک به صورت رو در رو با بزرگان عشایر منطقه گفت و کرد و در جریان کامل مسائل و مشکلات آنان از جمله در زمینه راه، آب و علوفه قرار گرفت.
عباس زاده پیش از حضور در جمع عشایر متلوان شهرستان ایلام با توقف در روستای مهدی آباد آغاز عملیات اجرایی طرح هادی این روستا را کلنگ زنی کرد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 10ماه و -11روز