نخستین دیدار سرزده استاندار از دستگاه های اجرایی ایلام کلید خورد

ˈمحمود عباس زادهˈ صبح شنبه در نخستین ساعت کاری و اداری بدون هماهنگی و انجام تشریفات ویژه وارد بهزیستی ایلام شد.
وی در جریان این دیدار بی سابقه که نزدیک چهار ساعت به طول انجامید، ابتدا ضمن گفت و گو با شماری از کارکنان و مددجویان زیرپوشش این دستگاه اداری از نزدیک در جریان فعالیت ها و عملکرد این نهاد حمایتی قرار گرفت.
وی حتی در اقدام کم پیشینه دیگری به همراه مدیرکل و شمار دیگری از مقام های این دستگاه از مرکز فوریت های اجتماعی و نگهداری بیماران کوثر در روستای هفت چشمه دیدن کرد.
عباس زاده در حاشیه این برنامه ابداعی، سازمان بهزیستی را نهادی مقدس و ارزش آفرین در جامعه توصیف کرد که خدمات و فعالیت های آن منجر به اصلاح بسیاری از مشکلات و مسایل مهم اجتماعی از جمله رسیدگی هرچه بیشتر به خانواده های نیازمند می شود.
استاندار ایلام بر ارائه راهکارهای اجرایی لازم برای جذب افراد متمکن و برخوردار در راستای کمک به برنامه های جامعه هدف بهزیستی تاکید کرد و گفت: استفاده از توان رسانه ها برای تحقق این هدف حائز اهمیت است.
وی بیان کرد: میزان بروز مسائل و مشکلات خانوادگی و اجتماعی در استان با توجه به وجود بافت غنی مذهبی و مردم بافرهنگ ایلام از وضعیت مناسبی برخوردار است.
به گزارش ایرنا، در حاشیه این دیدار بسیاری از مددجویان زیرپوشش و توانجویان بهزیستی رودر رو و از نزدیک مسائل، مشکلات و نیازهای خود را با استاندار در میان گذاشتند.
مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این بازدید گفت: این سازمان در استان، به بیش از 20 هزار نفر نیازمند و جامعه هدف از جمله توانجویان و زنان بی سرپرست خدمات حمایتی ارائه می دهد.
ˈصادق رستمیˈ افزود: این خدمات در بخش های پرداخت مستمری، مسکن، اشتغال، درمان، تامین زندگی و امور اجتماعی ارائه می شود.
وی ادامه داد: 21 هزار کودک زیر شش سال، پارسال زیرپوشش طرح پیشگیری از معلولیت و بیماری های مختلف قرار گرفتند.
مدیرکل بهزیستی ایلام یاد آور شد: 600 مرکز زیرپوشش این سازمان در راستای کاهش تصدی دولت و ایجاد اشتغال اکنون به بخش خصوصی ایلام واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، پی گیری ها و عملکرد عباس زاده در مدت نزدیک به یک ماه پس از بدست گیری سکان استانداری ایلام و مهمتر از همه، نشست های تخصصی و کارشناسی با مدیران استان حکایت از اشراف وی به دیدگاه های توسعه ای و مقوله ˈمدیریت راهبردی(استراتژیک)ˈ دارد.
وی در این مدت کوتاه، تاکنون در چند نشست اداری و کارگروه تخصصی از جمله شورای اشتغال و کشاورزی استان نشان داده در حوزه پی گیری و رفع مشکلات و چالش های استان بسیار مصمم است.
کارشناسان رسانه ای ایلام در تحلیل ها و نقل قول های خود بر این باورند؛ عباس زاده؛ نگاه و حساب ویژه ای روی مقوله ˈکارآیی، کارآمدی مدیران و نیروی انسانی زبدهˈ به عنوان مهمترین سرمایه استان برای تحقق هدف توسعه و برون رفت از چرخه محرومیت ایلام بازکرده است.
او که بدنبال خواسته و تاکید دولت عدالت محور از جمله دستور ویژه رییس جمهوری با هدف تحول ریشه ای و شتاب بخشی به توسعه وارد ایلام شده است در این مدت نشان داده به ˈمدیران محافظه کارˈ و تنها ˈپشت میزنشینˈ هیچ اعتقادی ندارد و به همین سبب در چیدمان پازل مدیریتی اش هیچ جایی برای آنان در نظر نگرفته است.
بازدید امروز استاندار ایلام از اداره کل بهزیستی که جامعه هدف آن بیشتر، قشر مستمند و دردمند جامعه است به یقین با هدف آگاهی از انجام وظیفه و کارکرد این دستگاه انجام گرفته است.
به نظر می رسد، امروز زنگ دید و بازدیدهای استاندار که از این پس، پرشتاب تر هم انجام خواهد شد به صدا درآمده است، تا پس از پایان بررسی ها و پالایش آنها در زمان مقتضی که بسیار هم دور نخواهد بود؛ با هنر مدیریت راهبردی، بهترین و موثرترین تصمیم ها در حوزه مدیران اداری، بدون چشم پوشی، ملاحظه و تنها با هدف و در راستای تحقق منافع مردم و در یک کلام توسعه استان غیربرخوردار ایلام به بیرون کشیده شود. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز