جوابیه شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام

جوابیه شرکت توزیع برق ایلام را در خصوص انتشار خبر "قبض 11 میلیون تومانی شهروند آبدانانی را شوکه کرد" در زیر می خوانید.
به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت توزیع برق استان ایلام در پاسخ به مطلبی با عنوان "قبض برق دو خانه در آبدانان، 11 و 16 میلیون تومانی صادر شد" در سایت خبرگزاری مهر مورخ 91.9.1 معروض می دارد این شرکت با 176 هزار مشترک (خانگی، تجاری، صنعتی ، کشاورزی و ...) سالانه بیش از یک میلیون صورتحساب صادر می نماید. بنابراین اگر در قبض مصرفی تعدادی از مشترکین (که بسیار اندک هم می باشند) در اثر خطای دید مامورین قرائت که به علت خستگی ناشی از فعالیت روزمره، برای هر انسانی و در هر سطحی عارض می شود اشتباه پیش بیاید برای هر وجدان بیداری یک امر طبیعی است. ضمن اینکه شرکت توزیع خود را موظف می داند که اشتباهات پیش آمده در قبوض مشترکین را اصلاح نماید و این امر طبق روال عادی انجام می گیرد.
در پایان از گزارشگر و نیز نگارنده محترم انتظار می رفت که ضمن توجه جدی به خواسته ها و نیازهای مردم، نظر کارشناسان خدمات مشترکین این شرکت را در گزارش خود لحاظ می نمودند تا ناخواسته موجبات تشویق اذهان عمومی و بدبینی مردم شریف استان ایلام را از پرسنل خدوم و زحمتکش شرکت توزیع که شبانه روز در خدمتشان هستند فراهم ننمایند.
توضیحات خبرگزاری مهر:
در این که بروز چنین مشکلی کاملا سهوی بوده است شکی نیست و در خبر خبرگزاری مهر نیز بر پیگیری کارشناسان و مسئولان اداره برق شهرستان تاکید و اشاره شده است و این مهم نیز در خبر مطرح شده است.
خبرگزاری مهر موظف به بررسی و در نهایت اطلاع رسانی است و در نحوه نگارش خبر نیز بدون غرض ورزی و موضع گیری نسبت به اداره مربوطه تنها مشکل را مطرح کرده است گرچه تعدد بروز چنین مشکلی ایجاب می کند که مسئولان امر بر دقت بیشتر متصدیان امر تاکید و توصیه کنند اما در خبر نیز بر پیگیری مسئولان اشاره شده است و امید می رود با انتشار این خبر مشکل قبوض شهروندان به سرعت حل شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز