اعلایی: ۴۰ هزار شغل در استان ایلام ایجاد می شود

استاندار ایلام گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه 40 هزار شغل در استان ایلام ایجاد می شود.

مجتبی اعلایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  سند توسعه اشتغال ایلام تدوین شده و همه مدیران، نخبگان، مردم  باید برای پیشبرد این برنامه تلاش کنند.

وی ادامه داد: در سند توسعه اشتغال، ظرفیت محرک ها و بسترهای مختلف برای ایجاد شغل پایدار در استان بررسی و از کلیه ظرفیتهای استان نیز استفاده می شود.

اعلایی اظهار داشت: باید شغل پایدار با کمترین سرمایه گذاری و بیشترین تعداد با استفاده از محرک هایی که بیشترین ظرفیت را دارند، ایجاد شود.

استاندار ایلام گفت: در سند توسعه اشتغال پس از تعیین اولویت ها باید وضعیت موجود و نقاط ضعف و قوت شناسایی و بر اساس آن، سیاستگذاری ها انجام شود.

اعلایی در ادامه دور شدن از بوروکراسی اداری را ضروری و مهم عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به پیچیده بودن نظام ساختاری اداری، باید از قانون و چارچوب های اصولی آن در جهت تسهیل در امور و ارائه خدمات به مردم استفاده کرد و این موضوع نیازمند پژوهش و واکاوی چگونگی بهره وری بیشتر در زمینه های تخصصی در مواجه با نظام های اداری است.

وی بیان داشت: ایجاد اشتغال پایدار نیازمند این است که ظرفیت‌ها و بسترهای ‏مناسب و ارزان در این زمینه ‏شناسایی شود‏‎.

اعلایی تصریح کرد: بر اساس سند توسعه اشتغال استان ایلام تا پایان برنامه پنجم توسعه بیش از 40 هزار شغل در ‏استان ایلام ایجاد ‏می‌شود.

 وی یادآور شد: با اجرای طرح توسعه اشتغال نرخ بیکاری در این استان تا پایان برنامه به 12 درصد کاهش خواهد یافت. ‎

نظرات ارسال نظر
  • عليدر تاریخ ۱۸ تير ۱۳۹۱

    با سلام از آمار شغلهاي ايجاد شدخ در سالهاي 1388و1389و1390 كه توسط اعلايي اعلام شده بعلاوه 40 هزار امسال نرخ بيكاري استان ايلام منفي مي شود از ايشان ميخواهم كه در اعلام آمار جديد توجه و نيم نگاهي به آمار غير واقعي گذشته را داشته باشند .

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز