تردد موتورسیکلت سواران فاقد کلاه ایمنی در ایلام ممنوع شد+چند خبر کوتاه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: موتورسیکلت سوارانی که از کلاه ایمنی استفاده نکنند از تردد آنها جلوگیری و موتورسیکلت افراد متخلف توقیف می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد رسولی درتشریح این خبرگفت: موتورسیکلت هایی که راکبان آن ها از کلاه ایمنی استفاده نکنند برای بار اول یک هفته،درصورت تکرار یک ماه توقیف می شوند.
وی تصریح کرد: پلیس راهنمایی ورانندگی ایلام طرح های مختلفی را درخصوص برخورد با موتورسیکلت سواران فاقد کلاه ایمنی دردستورکار خود قرار داردوبا راکبین متخلف به شدت برخورد می نماید.
رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی ایلام با اشاره به اینکه کلیه قوانین مربوط به حمل ونقل درمورد موتورسیکلت ها نیز جاری است گفت:حرکت درپیاده رو،ایجاد صداهای ناهنجار،حرکات نمایشی،عدم استفاده از بیمه شخص ثالث و...از دیگر تخلفات موتورسیکلت سواران محسوب شده که ضمن اعمال قانون برابر مقررات با آن ها برخورد می شود.
اماکن عمومی تحت نظارت پلیس ایلام
فرمانده انتظامی استان ایلام با تاکید بر ایجاد، حفظ و بسط امنیت برای شهروندان گفت: طرح نظارت بر اماکن عمومی در سطح استان و برخورد با متخلفان تشدید می شود.
سردار علی دولتی گفت: طرح نظارت بر اماکن عمومی با هدف افزایش احساس امنیت در سطح جامعه اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: فراهم کردن بسترهای امنیت روانی و پیشگیری از گرفتار شدن افراد و بویژه جوانان در دام آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد : اماکن عمومی همانطور که از عنوان آن پیداست مکانی عمومی برای اقشار مختلف مردم است و حفظ حریم افراد در این محل ها امری اجتناب ناپذیر است.
سردار دولتی با اشاره به اینکه ارتقاء سطح امنیت اجتماعی و اخلاقی موضوعی بین بخشی است، گفت: تمام دستگاه های و نهادهای فعال در حوزه فرهنگ و آموزش باید در این عرصه وارد میدان فعالیت شوند.
اطلاعات حساب های بانکی خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی ایلام باهشدار به آحاد مردم و مغازه داران گفت: اطلاعات حساب های بانکی خود را به هیچ وجه در اختیار افراد دیگر قرار ندهید.
سرهنگ نعمت قبادزاده در این باره گفت: افرادی با ترفندهای مختلف اقدام به گرفتن اطلاعات بانکی برخی مغازه داران کرده و از آن ها کلاهبرداری می کنند.
وی اضافه کرد: این گروه در قالب افراد خیر و تحت عنوان شخصیت های حقوقی به طعمه های خود که بیشتر مغازه داران و موسسات خیریه است نزدیک و با وعده خریدهای کلان و با کمک اقدام به انتقال و یا تخلیه موجودی آنها می کنند.
رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی استان ایلام باهشدار به مردم و خصوصاً کسبه و تجار ایلامی گفت: اطلاعات حساب های بانکی خود را به هیچ وجه در اختیار افراد دیگر قرار ندهید.
برخورد با جرایم اینترنتی درکافی نت ها
رئیس پلیس فتا استان ایلام با اشاره به تهدیدهای استفاده نادرست از فضای مجازی گفت:پلیس با جرایم اینترنتی درکافی نت ها برخورد می کند.
سرهنگ نعمت قبادزاده گفت: پلیس نظارت مستمر برکافی نت ها را به صورت جدی دربرنامه کاری خودقرار داده است.
وی افزود: برخی از مسئولان کافی نت ها به منظور افزایش تعداد مشتریان خود اقدام به نقض قوانین واستفاده از آدرس های فیلترشکن می کنند.
سرهنگ قبادزاده تصریح کرد: این کار بسترلازم رابرای بسیاری از جرائم دیگر فراهم می کند.
رئیس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام درپایان با اشاره به برخورد قاطع با متخلفان جرائم اینترنتی گفت:متصدیان کافی نت ها مسئول عواقب ارتکاب جرائم سایبری می باشند.
اعتیاد ریشه اصلی بسیاری از بزهکاریها و ناهنجاریهای اجتماعی
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام ازاعتیاد به عنوان ریشه اصلی بسیاری از بزهکاریها و ناهنجاریهای اجتماعی نام برد .
سرهنگ سید موسی حسینی با بیان این مطلب گفت: معضل اعتیاد ضمن آزردگی و ناراحتی خاطر و عدم احساس آسایش خانواده ها ، ریشه اصلی بسیاری ازبزهکاریها و ناهنجاریهای اجتماعی دیگر از جمله سرقت ، قتل ، فساد و ... است.
وی با اشاره به اینکه اشاعه مواد مخدر صنعتی و ترویج فساد و بی بند و باری از تلاشهای استعمارگران و دشمنان انقلاب برای به چالش کشیدن جوانان ایران اسلامی است گفت: دشمن از هر حربه ای برای نابودی نسل جوان ما بهره می گیرد و مواد مخدر و بویژه نوع صنعتی و جدید آن بهترین راه برای اینکار می داند.
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام افزود: در راستای مبارزه با مواد مخدر و با اجرای طرح های متعدد انتظامی از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به شناسایی و دستگیری عاملان تهیه و توزیع مواد مخدر اقدام کرده است.
استانداردسازی تجهیزات زمین بازی مهدهای کودک اجباری است
سر پرست اجرای استاندارد اداره کل استاندارد ایلام گفت: استاندارد سازی تجهیزات بازی مهد های کودک بر اساس استاندارد ملی شماره 8905 اجباری است.
مهناز همتی با اعلام این مطلب افزود: از ابتدای مهرماه سال جاری گشت مشترک کارشناسان این اداره کل با نمایندگان سازمانبهزیستی و مرکز بهداشت استان به منظور تطبیق شرایط خدمات مهدکودک با استاندارد ملی شماره 8905 آغاز شده است و این بازرسی ها تا پایان سال ادامه دارد.
همتی تصریح کرد:در این گشت های مشترک تاکنون بیش از20 مهد کودک در شهرستان ایلام مورد بازرسی کارشناسی قرار گرفته که از این مهدهای کودک تعداد معدودی توانسته اند مطابق با استاندارد 8905 خدمات دهی داشته باشند و سایر آنها نیز می بایست ضوابط استاندارد را در مهد کودک خود به اجرا درآوردند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 9روز