اعتراض به نتیجه انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان ایلام

انتخابات ششمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان ایلام در حالی به پایان رسید که نتیجه آن به گفته بعضی از اعضا شائبه بر انگیز بوده است؛ به گونه ای که تخلف و تقلب در این انتخابات نه تنها جامعه مهندسین ایلام بلکه برخی فعالان سیاسی – اجتماعی استان را نیز نگران کرده است. انتخاباتی که به گفته چهار تن از اعضا در آن از گزینه های غیر متعارف و خلاف قانون برای برتری بر رقیبان استفاده شده است.
متاسفانه بحث خرید فروش آراء چند صباحی است که دامن مردم ایلام را گرفته است و کسانی که خود را به هر نحو ممکن در معرض رای مردم قرار می دهند بر این باورند که خرید و فروش رای بخشی از انتخابات در ایلام است تا جایی که ما شاهدیم جامعه مهندسین ایلامی که خود باید الگویی برای اصلاح رفتارهای غلط اجتماعی باشند نیز در دام تقلب در انتخابات گرفتار می شوند.
البته قریب به اتفاق این عزیزان نخبگان استان و افراد مورد اعتماد جامعه هستند و این اقدامات غیر اخلاقی توسط عده ای محدود صورت گرفته است و نباید آن را به همه مهندسین ایلام تعمیم دهیم.
به هر حال این اتفاقات هشداری جدی به مسئولان برگزاری انتخابات در ایلام است تا به فکر سازوکاری برای برون رفت از این پدید شوم باشند.
به همین دلیل جمعی از مهندسین ایلامی در نامه ای به هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام به روند برگزاری انتخابات، رعایت نکردن دستور العمل و شرایط شرکت کنندگان اعتراض کردند.
در بخشی از این نامه که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری کردپرس قرار گرفته آمده است، متاسفانه ریاست محترم هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان اقدام به عضو گیری غیر قانونی نموده است و علی رغم تصمیمات اخیر مبنی بر عدم امکان حضور اعضا جدید در انتخابات مشاهده گردید که این امر رعایت نشد و افرادی در رشته های شیمی و حسابداری عضو گردیدند و در انتخابات نیز رای دادند لذا شایسته است مدارک رای دهندگان از لحاظ صحت مدرک و رشته تحصیلی، نحوه پرداخت حق عضویت و فرم درخواست عضویت آنها بررسی شود.
نظرات ارسال نظر
  • جدر تاریخ ۲۹ شهريور ۱۳۹۱

    به نظر می رسد در ایجاد مشکل ویا برطرف کردن وجلوگیری کردن از بروز آن همه بایستی به وظیفه دینی ومورد رضای خداوند عمل کنند وبی تفاوتی وکوتاهی و... نمی تواند قابل قبول باشددر غیر این صورت باز همه به نحوی ضرر می کنند

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 6روز