آغاز به کار نخستین جشنواره تئاتر تک ایلام در آبدانان

دبیر جشنواره تئاتر تک از آغاز به کار نخستین جشنواره تئاتر تک استان در آبدانان خبر داد.
محمد اسماعیل بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهارکرد: تئاتر تک جهت گسترش تئاتر در استان و با این هدف که فقط در مرکز استان شاهد ترویج تئاتر نباشیم این جشنواره امسال در شهرستان آبدانان در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه استان ایلام کمتر موفق به معرفی شخصیت‌های اصلی خود در مقوله تئاتر بوده است تصریح کرد: جشنواره تئاتر تک فرصت مناسبی برای کشف استعدادهای برتر در عرصه تئاتر است که با همین هدف از اردیبهشت ماه فراخوان انجام شد و 16 اثر به دبیرخانه رسید که 7 اثر از این آثار به جشنواره راه پیدا کردند.
دبیر جشنواره تئاتر تک استان آثار پذیرفته شده را مربوط به شهرستان‌های دهلران، آبدانان و ایلام دانست و گفت: رقابت بین این بازیگران از دوشنبه 27 شهریور آغاز شده است و امروز پایان می‌یابد و در مراسم اختتامیه جشنواره از نمايش برتر، بازيگر زن و مرد، طراح صحنه، طراح نور، طراح لباس، طراح بروشور، طراح موسيقي و كارگردان برتر و نويسنده برتر، با تنديس جشنواره و اهداي جوايز تجليل مي‌شود.
دبير اين جشنواره گفت: در اين جشنواره از نمايش برتر، بازيگر زن و مرد، طراح صحنه، طراح نور، طراح لباس، طراح بروشور، طراح موسيقي و كارگردان برتر و نويسنده برتر، با تنديس جشنواره و اهداي جوايز تجليل مي‌شود.
اسماعیل بیگی ادامه داد: هر چند در فراخوانی این جشنواره موضوع "آزاد" اعلام شده بود اما برخی از آثار که با مضمون شعار سال یعنی " تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی " و دفاع مقدس ارائه شده بودند در اولویت قرار داشتند.
مرجان قاسمی بازیگر دهلرانی و شرکت کننده در این جشنواره گفت: تئاتر تک موقعیتی ارزنده برای کشف استعدادهای جدید در عرصه بازیگری است چرا در تئاتر تک بازیگر بر اساس هنر و خلاقیت خود و بدون بهره گیری از توان و کمک دیگران استعدادهای نهفته خود را به نمایش می گذارد.
این بازیگر تئاتر معتقد است در بازی‌های تئاتر گروهی، اگر بازیگری در جایی با مشکل اجرا برخورد کند به کمک دیگر هنرمندان می تواند از عهده حل آن مشکل در اجرا برآید اما در تئاتر تک تنها خلاقیت هنرمند است که می‌تواند کار را دنبال کند و به مدد همین خلاقیت است که استعدادها پیدا می شوند.
وی برگزاری چنین جشنواره‌هایی را آغازی خوب برای تئاتر استان دانست و ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از توان بازیگران شهرستان‌های دور افتاده از نظر جغرافیایی شاهد پویایی بیشتر تئاتر استان باشیم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز