شیروان چرداول در انزوا

مجتبی شیرخانی - چرداول

شهرستان شیروان چرداول یکی از بزرگترین شهرستانهای استان ایلام با جمعیت نزدیک به یکصد هزار نفر و پراکندگی روستایی فراوان و متشکل از سه بخش  بزرگ و گسترده  چرداول – شیروان و هلیلان است و بیش از ۲۳۰ روستا را در خود جای داده است. پراکندگی روستایی از چهار مله در نزدیک گیلان غرب تا عرب رودبار و از بیجنوند تا زردلان و محرومیت از تسهیلات اجتماعی و عمرانی از مشکلات عدیده ای است که گریبانگیر این شهرستان شده است .
اما این شهرستان امسال مشکلات دیگیری دارد که به برخی از آنها اشاره می شود :‌
۱- این شهرستان در حال حاضر به علت درگذشت شادروان مرتضی کرمی فاقد نماینده در مجلس شورای اسلامی است و از وجود پشتیبانی محکم در تصمیم گیری های حساس و لان استانی محروم است . این امر سبب شده است تا در انتصابات و تخصیص اعتبارات با محرومیت چشمگیری روبرو شود .
۲- این شهرستان حدود ۶ ماه است که فرماندار ندارد  و توسط سرپرست اداره می شود. خوب می دانیم که سرپرست از اختیارات و قدرت لازم برخوردار نیست . این امر سبب شده است تا  روسای برخی ادارات  شهرستان علی رغم وجود نیروی توانای بومی به افرادی از سایر شهرستانها و مناطق واگذار شود .
۳- طرح های عمرانی این شهرستان به تاسی از دو بند بالا  راکد و اکثرا به تعطیلی کشیده شده اند. و هیچ فریاد رسی برای آنها وجود ندارد.
۴- جاده ملی ایلام - حمیل – کرمانشاه که راه برون رفت کل استان از بن بست می باشد و هزینه فراوانی برای آن صورت گرفته است  کاملا راکد و هیچ کاری در ان صورت نمی گیرد و به قول  مردم شهرستان بودجه آن به جاده قلاجه اختصاص یافته است که از پشتیبانی خاص یکی از نمایندگان استان برخوردار است .
۵- ریزش مدیران اهل این شهرستان در سطح استان به شدت آغاز شده است . به نحوی که تقریبا تمام مدیران کل و مدیران درجه دوم در سطح استان از کار برکنار شده اند .
۶- از استاندار محترم و بومی استان انتظار است که به عنوان تنها صدای رسای استان و دلگرمی مردم شهرستان، به داد این شهرستان برسند و نگذارند که بیش از این بر این شهرستان جفا شود که قضاوت تاریخ گواه همه چیز خواهد بود.

عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز