بانک پیشنهادات راهی مناسب جهت همفکری مردم و مسوولین

م.ش

یک ضرب المثل هست که میگه همیشه توان دو دست بیشتر از دو برابر توان یک دست است. این ضرب المثل واقعا پر معنی است. برای مثال شما با یک دست نمی توانید پشت همان دستتان را بخارانید حتی اگر نیروی آن دست را دو برابر و یا بیشتر کنید. در هر کشوری اداره قسمت های مختلف را به افرادی مختلف در وزارت خانه ها و سازمان های وابسته به آن می دهند و در صدر حکومت نیز افرادی تصمیمات کلی را اتخاذ می کنند. اما آیا اینها کافی است و افراد مسوول اجرای تصمیمات گرفته شده می توانند همه امور را به نحو احسن برنامه ریزی و اجراء کنند؟ کاملا مشخص است که اینگونه نخواهد بود. هر چقدر افراد متولی امور وزارتی ، سازمان های تابعه تا معمولی ترین پست های اجرائی، کار کشته و با تجربه هم باشند بسیار دیده شده که مسائلی بس مهم و اساسی را به دلایلی مورد توجه قرار نمی دهند از جمله ریز شدن در مسایل جزئی، تکراری بودن کار و بی انگیزگی در اثر خستگی و یا خدای نا خواسته تنبل بازی ، باند بازی و.....

معمولا شهروندان هر شهری بنا بر شخصیت اجتماعی، میزان تحصیلات، مسافرت های مختلف به سایر استان های کشور و کشورهای خارجی توسعه یافته و در حال توسعه دارای درجه ای از پختگی، قدرت مقایسه و دادن طرح های بسیار مهم در زمینه مسائل مورد علاقه هستند. مثلا شخصی که در تمام طول عمرش از استان خارج نشده و یا اگر هم بنا بر ضرورت جائی رفته و بدون تجزیه و تحلیل و مقایسه آنچه که دیده با آنچه که در استان وجود دارد به استان برگشته یقینا قادر نخواهد بود که ایده های کلان در زمینه های مهم شهروندی بدهد و اساسا  انتظاری هم از او نخواهد بود. اما...

شهروندانی که شکر خدا تعدادشان نیز بسیار زیاد است گنجینه هایی هستند که باید از افکارشان استفاده کنیم. گاهی اوقات پیشنهاد هایی می دهند که مهندسین آن رشته را متحیر می کنند زیرا در برخی جاهای معدود دیده اند و یا به این موضوع فکر کرده اند.
از شما خواهش میکنم ستونی با نام پیشنهادات برای آبادانی ایلام را به عنوان ستونی جدید در کنار سایر ستونها ایجاد کنید.
 بخش درد دل ها اکثرا وجهه انتقادی دارد و همیشه انتقاد کردن خیلی راحتتر از دادن پیشنهاد است. در این صورت شهروندان هر کدام از دید خود می توانند پیشنهادهایی برای زیبائی شهری، توسعه کشاورزی ، صنعتی و...بدهند که بنده فکر می کنم یکی از پر طرفدار ترین ستونهای سایت شما خواهد شد. مسوولین استانی مرتبط با هر پیشنهاد نیز یقینا از نظرات شهروندان استفاده خواهند کرد.

برای مثال بنده چند نکته را که فکر میکنم می توان به صورت پیشنهاد مطرح کرد ذکر می کنم.

۱-برادران عزیز اداره راه و ترابری و راهنمائی و رانندگی، ورودی ایلام از سمت جاده شلوغ و ترانزیتی صالح آباد و مهران برای راننده ای نا آشنا به مسیرکه از سمت خوزستان بیاید یا از مرز مهران برگردد خطر حدود ۴۰% رفتن به داخل بلوار ورودی ایلام و یا اصلا خدای ناکرده وارد شدن به مسیر ماشین های جلوئی و سر در آوردن از پاسگاه خودتان را دارد که (به خاطر خودتان هم که شده فکری برای این پیچ تند با علائم جهت حرکت بر عکس در سمت راست جاده!  که باعث شرمندگی است بکنید). یکدفعه از یک جاده پهن وارد بلواری باریک با زاویه ۷۰ درجه شدن در کجای دنیا وجود دارد؟ خواهشمندیم در جهت تعریض بلوار ورودی به ایلام از سمت جاده صالح آباد اقدام فرمائید.

 

۲- با این همه سرعت گیر گران قیمت که داخل شهر و بیابان نصب میکنید پول ندارید چند تابلو ناقابل درM ۱۵۰ متری قبل از سرعت گیر نصب کنید تا این ملت بد بخت هر روز در تعمیرگاههای جلوبندی سازی نباشند.

 

اینها تنها نمونه های کوچکی از انواع پیشنهادهائی است که می تواند در جهت کمک به بر طرف کردن مشکلات استان به کار رود.امیدوارم روزی برسد که این بخش پیشنهادات موثر در سازندگی ایلام عزیز باشد.
با تشکر
م. ش  از ایلام که ایلام رو خیلی دوست داره

عمر سایت: 16سال و 16ماه و -7روز