پنج‌شنبه 14 آذر 1398

دانشگاه پیام‌نور ایلام با کمبود اعضای هیات علمی در مقطع دکتری روبروست

رييس دانشگاه پيام نور ايلام گفت: كمبود هيات‌ علمي در مقطع دكتري و منابع آزمايشگاهي، نبود كتابخانه مناسب و عدم وجود فضاي كافي و مناسب براي فعاليتهاي فرهنگي از عمده مشكلات دانشگاه پيام نور و دانشجويان آن است.

دكتر جاوري در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران، افزود: دانشگاه پيام‌نور مركز ايلام با مشكلات زيادي براي ارتقاي سطح علمي و فرهنگي دانشجويان و كارگاه و لابراتوار براي رشته‌هاي علوم پايه، معماري، جغرافيا، زبان و سايتهاي كامپيوتر و اينترنت شده است.

وي افزود: براي رفع مشكلات فرهنگي دانشگاه اقدام به تشكيل شوراي فرهنگي دانشگاه كرده‌ايم كه فعاليتهاي فوق‌العاده در زمينه علمي، فرهنگي، ورزشي و اردوهاي سياحتي و زيارتي را تحت پوشش قرار مي‌دهد. ولي با اين وجود دانشجويان دانشگاه از كمبود امكانات آزمايشگاهي و كتابخانه مناسب با كتابهاي جديد رنج مي‌برند.

وي اظهار كرد: مجهز نبودن آزمايشگاه‌هاي دانشگاه به علم روز از ديگر مشكلات دانشگاه است.

رييس دانشگاه پيام‌نور اضافه كرد: استان ايلام نياز مبرم به يك آزمايشگاه مركزي براي دانشگاه پيام نور دارد كه درصورت وجود آن مي‌توان براي استفاده استاني ازجمله پروژه‌هاي علمي استاني و حتي استفاده ساير دانشگاه‌هاي استان از چنين آزمايشگاهي استفاده كرد.

وي از ديگر مشكلات دانشگاه را نبود كارايي مناسب سيستم آموزش جامع دانشگاه پيام‌نور نام برد و گفت:‌متاسفانه بعضي از سازمانها و ارگانهاي استاني در زمينه خدمات رساني به دانشگاه، پرسنل و دانشجويان دانشگاه همكاري لازم را نمي‌كنند.

لازم به توضيح است، بيش از 3200 دانشجو در 16 رشته مختلف دانشگاه پيام نور مركز ايلام در حال تحصيل هستند.

نظرات ارسال نظر