سه‌شنبه 17 تیر 1399

کمبود «انسولین» در داروخانه های ایلام/ مشکل به زودی حل می شود

کمبود «انسولین» در داروخانه های ایلام باعث مشکلاتی برای شهروندان ایلامی شده که طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی این مشکل به زودی حل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر،  متاسفانه در روزهای گذشته تعدادی زیادی از بیماران در استان ایلام برای تهیه انسولین در شهر ایلام به مشکل برخورده اند و با توجه به اینکه داروی بسیار مهم  و حیاتی هست، نیاز است هرچه سریعتر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نسبت به مدیریت توزیع این دارو در استان اقدام لازم رو انجام بدهند.

یک شهروند ایلامی در تماس با خبرنگار مهر عنوان کرد: روز گذشته به اکثر داروخانه های شهر ایلام مراجعه کرده ایم و هیچکدام انسولین نداشتند.

این شهروند ضمن گلایه از مسئولان خواستار فراهم کردن این داروی حیاتی برای بیماران شد.

دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در رابطه با گلایه همشهریان در رابطه با مشکل تهیه داروی انسولین اعلام کرد به زودی مشکل حل می شود.

معاونت غذا و دارو ضمن عذرخواهی از بیماران دیابتی استان به استحضار می رساند مشکلات مربوط به  واردات انسولین های نوراپید و نوومیکس به کشور موجب قرار گرفتن این دو دارو در لیست کمبودهای کشوری شده است.

طبق اعلام مسئولان خوشبختانه ترخیص داروها از گمرک انجام و پخش دارو طی روزهای آتی در داروخانه های استان  انجام خواهد شد.

تا زمان توزیع محموله ترخیصی، در طول هفته جاری بیماران می توانند جهت دریافت داروی خود با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا برای دریافت دارو به مراکز دارای دپوی استراتژیک داروهای فوق الذکر معرفی شوند.

نظرات ارسال نظر