شنبه 17 خرداد 1399
اربعین ۱۳۹۸

تردد زائران در مرز مهران بدلیل ازدحام جمعیت کند است

احمد کرمی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرز بین المللی مهران از جانب ۲ کشور ایران و عراق باز است اما ازدحام جمعیت در این مرز بسیار بالاست.

وی اضافه کرد: ترافیک سنگینی بدلیل ازدحام جمعیت در پایانه مرزی مهران وجود دارد به همین دلیل تردد در مرز و ورود و خروج زائران به کندی صورت می گیرد. 

رئیس قراررگاه اربعین استان ایلام یادآور شد: هرگونه شایعه در مورد بسته شدن مرز مهران صحت ندارد و تردد خیل عظیم مردم و عاشقان اهل بیت(ع) به عراق جریان دارد. 

کرمی تاکید کرد: بدلیل ازدحام بیش از حد زائران در پایانه مرزی مهران از مسافران درخواست می شود با استقرار در اماکن در نظر گرفته شده برای استراحت زائران در سطح استان ایلام آمدن خود به مهران را به تاخیر بیاندازند.

به گزارش ایرنا، مراجعه انبوه زائران اربعین حسینی به مرز مهران آنهم پیش از موعد نسبت به سال‌های گذشته علاوه بر ازدحام در پایانه مرزی، باعث ترافیک شدید و کندی حرکت در جاده‌های استان ایلام شده است.

در فاصله  ۱۰ روز مانده به اربعین حسینی ترافیک در جاده‌های ایلام به حدی سنگین و طولانی است که مدت زمان پیمودن مسیر به چند برابر روزهای عادی به ویژه در ساعت‌های ابتدایی و انتهایی روز افزایش یافته است.

از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائران از مرزهای چهارگانه عازم کربلای معلی شده‌اند که مرز مهران به تنهایی ۵۳ درصد زائران را به خود اختصاص داده است.

نظرات ارسال نظر