دوشنبه 23 تیر 1399
اربعین ۱۳۹۸

موکب های مهران با کمبود آب معدنی و یخ مواجه است

محمد علوی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همت این کمیته در مجموع ۶۸ موکب در مناطق مختلف شهرستان مهران برای خدمات دهی به زائران دایر و فعالیت خود را از روز گذشته آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای تردد زائران برای عزیمت به عتبات عالیات و شرکت در پیاده روی اربعین حسینی این کمیته نیازمند مشارکت مردم برای تامین نیازهای زائران است.

رییس کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان ایلام مهمترین نیاز کنونی موکب های مستقر در مهران را آب معدنی و یخ عنوان کرد و گفت: در این موکب ها به همت مردم نیکوکار غذای گرم و میان وعده بین زائران توزیع می شود.

علوی فر با اشاره به اینکه فعالیت این موکب ها شبانه روزی است، افزود: برای خدمات رسانی مطلوب تر به زائران نیازمند مشارکت هرچه بیشتر افراد خیر هستیم. 

وی بیان کرد:  تمامی امکانات موکب های این کمیته  از محل مشارکت مردم خارج و داخل استان تامین و در مجموع ۱۸ استان با این ستاد همکاری دارند.

رییس کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان ایلام اضافه کرد: مردم می توانند کمک های خود را اعم از نقدی و غیر نقدی برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در شهر ایلام به ستاد بازسازی عتبات عالیات، در مهران به موکب ها و در سایر شهرستان ها به دفاتر نماینده ولی فقیه تحویل دهند.

علوی فر گفت: خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در این موکب ها تا پنجم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

نظرات ارسال نظر