یک‌شنبه 11 خرداد 1399

استاندار ایلام: مشکل کمبود آب در مرز مهران رفع شد/ آب‌رسانی توسط تانکر

استاندار ایلام با بیان اینکه مشکل آب در مرز مهران رفع شده است، گفت: با هجوم مردم طی دو تا سه روز گذشته به مرز مهران متاسفانه برخی مشکلات مانند کمبود آب ایجاد شد که امروز شاهد رفع آن‌ها هستیم

به گزارش رادیو اربعین، قاسم سلیمانی بابیان اینکه مشکل آب‌رسانی به زائران اربعین در مرز مهران رفع شد، تأکید کرد: ازدحام مردم به‌یک‌باره طی دو تا سه روز گذشته سبب بروز برخی مشکلات مانند کمبود آب شد که خوشبختانه امروز با استقرار تانکرها و آب‌رسانی سیار به این منطقه مشکل کمبود آب رفع شده است.

وی بابیان اینکه در روزهای گذشته تلاش‌های خوبی برای آب‌رسانی در مرز صورت گرفته است، تأکید کرد: امیدواریم که موکب‌ها زودتر دایر شود تا بتوانیم به مردم خدمات ارائه دهیم اما مردم و زائران اربعین هم باید حداقل‌هایی را مانند بطری آب همراه خود داشته باشند تا با مشکل روبرو نشوند.

استاندار ایلام بابیان اینکه مقدمات برپایی موکب‌ها انجام‌شده و امیدواریم این موکب‌ها سریع‌تر به مرز مهران آیند، تأکید کرد: هم‌اکنون داربست‌های ویژه موکب‌ها نیز قرار داده‌شده‌اند.

سلیمانی بابیان اینکه ۱۰ هزار مترمربع سایبان نیز برای استفاده زائران اربعین در مرز مهران درست‌شده است، تأکید کرد: این سایبان برای اسکان مردم در گرما و یا بارندگی احتمالی پیش‌بینی‌شده تا مسائل سال قبل را شاهد نباشیم.

وی بابیان اینکه طبق اعلام سازمان حج و زیارت و ستاد اربعین قرار بود موکب‌ها از روز پانزدهم در مرزها مستقر و به مردم خدمت‌رسانی کنند، ابراز داشت: مردم از دو تا سه روز گذشته حضور کم‌سابقه‌ای را در مرزدارند و این امر سبب شد تا ما درخواست کنیم هرچه زودتر موکب‌ها مستقر شوند.

استاندار ایلام بابیان اینکه روز گذشته میزان زائرانی که از مرز عبور کردند ۱۰ برابر سال گذشته در مدت مشابه بوده است، گفت: این روزها مرزهای شلمچه و خسروی مشکلاتی دارد و این امر سبب شد تا زائران به مرز مهران هجوم آوردند که در این راستا تمام تلاشمان را می‌کنیم تا مشکلات رفع شود و مردم نباید نگران شوند.

سلیمانی بابیان اینکه هر کاری ممکن است در ابتدا با مشکلاتی روبرو باشد اما همه برای رفع این مشکلات بسیج هستند، گفت: ستاد اربعین تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات در مرز مهران انجام می‌دهند.

نظرات ارسال نظر