مدیریت جدید نظام مهندسی ساختمان استان ایلام به دنبال شفافیت خواهد بود

عصر امروز آیت‌الله رستمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام در نشستی با اصحاب رسانه اظهار داشت: در بدو ورود به نظام مهندسی اعلام کردیم که درهای نظام مهندسی بر روی تمام نهادهای نظارتی و اصحاب رسانه باز است تا هر زمانی که نیاز بود تمام امورات را بررسی کنند.

وی افزود: به دنبال شفافسازی، اصلاح و تغییر رویکردها و آماده‌ی دادن هزینه در این مسیر هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام عنوان کرد: 95 درصد درآمدهای حوزه نظارت به مهندسین و 5 درصد آن به حساب سازمان نظام مهندسی واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: پذیرای نقدهای منصفانه و دلسوزانه اصحاب رسانه و اصحاب فن و تخصص هستیم.

وی اذعان داشت: شفافیت و پاسخگویی یکی از شعارهای ما در هیئت مدیره هشتم استان ایلام بوده و در برنامه‌های خود در این راستا در حرکت هستیم.

این مقام مسوول بیان کرد: سازمان نظام مهندسی دارای سه شاخص سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی و سرمایه مادی بوده که اصلی‌ترین سرمایه ما و تمام سازمان‌ها است، سرمایه و شاخص اصلی ما سرمایه اجتماعی است، محور این سرمایه اعتمادی است که مردم باید به سازمان نظام مهندسی داشته باشند و سازمان باید به اندازه‌ای شفاف، پویا و پاسخگو باشد که این اعتماد به منصه ظهور برسد.

وی ادامه داد: ایجاد اعتماد فرمایشی و دستوری نیست، اما عملکرد مهندسین باید به گونه‌ای باشد که مردم نهایت اعتماد را به این سازمان داشته باشند.

رستمی تصریح کرد: در مدت 4 ماه گذشته تلاش کرده‌ایم تا تغییراتی را در راستای شفاف سازی و اعتماد سازی و ایجاد بستر آرام مورد نیاز سازمان آغاز و قدم‌های موثری برداریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام افزود: سازمان نظام مهندسی در گذشته در چند مورد دچار مشکل بود که یکی از این مشکلات شیوه نامه وزیر سابق راه و شهرسازی بود و دیگری خدشه‌دار شدن اعتماد مردم و مهندسین از این سازمان بود.

وی در ادامه گفت: روند شیوه نامه ابلاغی وزیر پیشین، به دلیل مغایرت با قوانین، توسط دستگاه قضا به صورت موقت متوقف شد و از دی‌ماه امسال مجدد قوانین سال گذشته را در سازمان اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه، کل درآمد سازمان در هیئت مدیره دوره هشتم نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان است گفت: برای سال آینده ارجاع کار به مهندسین را واقعی خواهیم کرد تا مشکل لابی گری‌ها برای همیشه در این سازمان رفع شود.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال