یک‌شنبه 31 شهریور 1398

بخشداری دشت عباس آغاز بکار کرد

نماینده مردم دهلران ، دره شهر ، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی عصر شنبه در مراسم معرفی بخشدار دشت عباس و ارتقا این دهستان به بخش گفت: بخشداری دشت عباس از آرزوها و انتظارات مردم این دهستان بود که امروز با افتتاح رسمی بخشداری و استقرار بخشدار برآورده شد.
شادمهر کاظم زاده با اشاره به اجرای پروژه های بزرگی در این بخش افزود: اهمیت دشت عباس در ظرفیت های آن و مردم قانع و نجیب آن که با متانت پیگیر مطالبات خود هستند، بخوبی نمایان است و امروز نیز بخشداری دشت عباس نوید توسعه بیش از پیش این منطقه را به همراه دارد.
وی یادآور شد: مردم دشت عباس از این پس مسائل و مشکلات خود را از طریق بخشداری که به سهولت به آن دسترسی دارند پیگیری و تلاش می شود با استقرار ادارات روند خدمت در بخش سرعت گیرد.
کاظم زاده تاکید کرد: امیدواریم مرز چیلات نیز محقق شود و مردمان این شهرستان مرزی از فرصت مرز در کنار سایر ظرفیت ها بعنوان یک ویژگی برجسته استفاده کنند.
وی افزود: شروع ان جی ال و پتروشمی دهلران، تکمیل سد سیکان، اتمام هفت دهنه تونل در مسیر کبیرکوه و پیشرفت 90 درصدی تونل کبیرکوه و چهارخطه کردن محور دهلران به اندیمشک همه نوید بخش سرعت در توسعه و بهره گیری از همه ظرفیت ها برای تسریع در ورند توسعه حوزه جنوبی استان ایلام هستند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این مراسم بخشداری دشت عباس در دهلران را هدیه دولت در جهت زمینه سازی برای توسعه بیش از پیش این منطقه دانست.
محمد نوذری با اشاره به سوابق دهلران در دفاع مقدس و بویژه دشت عباس گفت: ارتقا این دهستان به بخش کمترین کار در قبال رشادت این مرزداران عزیز است.
وی بر تلاش برای استقرار ادارات در بخش تاکید و افزود: پیگیری برای تبدیل دشت عباس بعنوان مرکز بخش به شهر ادامه خواهد یافت.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام به ظرفیت های نفت و گاز و آب و خاک و کشاورزی و آثار تاریخی و گردشگری دشت عباس اشاره و یادآور شد:دشت عباس با این ظرفیت ها بستر لازم برای اشتغال در همه حوزه ها و بویژه کشاورزی و توسعه در این مسیر را دارد.
وی به مرز چیلات و نقش آن در توسعه شهرستان اشاره و گفت: مکاتبات و پیگیری ها با وزارت کشور و وزارت خارجه همچنان ادامه دارد و در سفر عراقچی به استان نیز پیگیری شد و تلاش می شود که گشایش یابد.
در ادامه ساختمان بخشداری دشت عباس با حضور مسئولان افتتاح و حکم محمدعلی کرمی بعنوان نخستین بخشدار این بخش به وی ابلاغ شد.
کرمی سابقه چهار سال بخشدار مرکزی دهلران را در کارنامه خود دارد.
دهستان دشت عباس با 11 هزار نفر جمعیت و 2 دهستان و 30 روستا در دولت تدبیر و امید با همت مسئولان به بخش ارتقا یافت.

نظرات ارسال نظر