دوشنبه 23 تیر 1399

۱۳ واحد غیرفعال ایلام به چرخه تولید باز می گردند

رییس صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: امسال و بر اساس برنامه زمان‌بندی ۱۳ واحد غیرفعال در کارگروه جهت فعال‌سازی و بازگشت به چرخه تولید در دستور کار قرار دارد که تلاش خواهیم کرد تا پایان سال به این هدف دست پیدا کنیم.

یاراله نصیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی مشکل‌دار و غیرفعال از ابتدای سالجاری تاکنون سه هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل‌های مختلف مصوب شده که تاکنون ۲ هزار ۷۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی افزود: مدیریت ارشد استان با جدیت تمام در تلاش است تا هیچ بنگاه تولیدی در سطح استان تعطیل نشود، سازمان صنعت، معدن تجارت نیز بعنوان مدافع واحدهای صنعتی در حد توان برای رفع مشکل واحدهای تولیدی همکاری می‌کند.

نصیری یادآور شد: تنها در مواردی نیز بنگاه‌هایی غیرفعال شده‌اند که دلیل عمده آن اختلاف شرکا و خواسته‌های فردی آنها بوده که منجر به تعطیلی این واحدها شده است هرچند که این توانمندی نیز وجود دارد که این واحدها نیز فعال و به چرخه تولید بازگردند.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا استان نیز گفت: ۱۲ طرح بزرگ و شاخص با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال اجراست که میزان سرمایه‌گذاری آنها ۷۳۰ هزار میلیارد ریال است.

نصیری تاکید کرد: حجم سرمایه‌گذاری طرح‌های در دست اجرا  بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال است که این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گفته نصیری با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد تحول اساسی در حوزه کسب و کار و اشتغالزایی استان خواهیم بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از سرمایه‌گذاری پنج بانک جهت احداث پتروشیمی در شهرستان مهران نیز خبر داد و گفت: فاز اول اجرای این طرح با اختصاص تسهیلاتی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار در اولویت قرار دارد.

نصیری تاکید کرد: این اداره کل با همکاری سایر نهادهای حوزه تولید آمادگی دارد با توجه به قرار گرفتن در مرحله پسا تحریم، مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی غیرفعال استان را بررسی و تلاش خود را برای فعالیت مجدد آنها انجام دهد.

نظرات ارسال نظر