پنج‌شنبه 14 فروردین 1399

مسئول جدید دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام معرفی شد

با حضور معاون امور دفاتر نهاد رهبری دانشگاههای کشور، روسای دانشگاههای استان، روحانیون، اساتید، کارکنان، دانشجویان، مسئول جدید دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام معرفی شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، معاون دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور در این آیین معارفه گفت: دلسوزان نظام تنگ نظری ها را کنار گذاشته به سمت توسعه جبهه انقلاب گام بر دارند تا بیش از پیش به سمت تمدن بزرگ اسلامی حرکت کنیم.

 حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی با اشاره به روند شکل گیری انقلاب اسلامی اظهار کرد: بسیاری از مسلمانان در اقصی نقاط جهان ماهیت انقلاب اسلامی را پذیرفته و آن را درک کرده اند.

به گفته وی، باید خوراک لازم به منظور حرکت به سوی تمدن اسلامی را تهیه و در اختیار آنان قرار دهیم که در این میان جایگاه و نقش دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: شکل گیری تمدن اسلامی رسالت بسیار سنگینی است که دارای ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری است، در زمینه سخت افزاری توفقیاتی داشته ایم ولی در بخش نرم افزاری تاکنون نتواسنته ایم محصولات قابل ارائه ای را در اختیار سایر جوامع قرار دهیم تا حرکت در این مسیر که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است سرعت بیشتری بگیرد.

معاون دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یادآور شد: دانشگاهیان از تاثیرگذارترین اقشار جامعه در تحقق تمدن اسلامی مورد نظر رهبر معظم انقلاب هستند.

حجت الاسلام تقوی مهمترین وظیفه دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها را تبلیغ دین اعلام و اضافه کرد: توصیه رهبر معظم انقلاب نیز همواره این بوده که باید مبلغان مناسبی برای اسلام و انقلاب در دانشگاه ها باشیم.

وی با اشاره به تقدیم هزاران شهید برای پیروزی و تداوم این انقلاب گفت: قریب به اتفاق شهدا در وصیت نامه های خود دفاع از انقلاب و ولایت فقیه را سفارش کرده اند که همین امر وظیفه مسئولان را در ادامه این مسیر سنگین می کند.

معاون دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد: عموم دلسوزان نظام باید به منظور توسعه جبهه انقلاب برخی تنگ نظری ها را کنار گذاشته و با قرار دادن انرژی ها کنار یکدیگر در جهت توسعه علمی و جهادی کشور گام برداریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در ادامه این آیین ضمن خیر مقدم به معاون امور دفاتر نهاد رهبری دانشگاههای کشور و مدعوین، روسای دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان گفت: اهمیت و ضرورت حضور فعال دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امری انکارناپذیر است زیرا فراگیری علوم همراه با معنویت و عرفان لازمه امروز مراکز علمی کشور است.

دکتر علی دل پیشه ادامه داد: به برکت وجود دفاتر نهاد رهبری در دانشگاهها هم اکنون شاهد فصل شکوفایی اثربخشی شایسته این دفاتر در دانشگاه ها هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه هماهنگی بسیار خوبی بین دفاتر نهاد رهبری و دانشگاه ها برقرار است، ابراز کرد: شرکت در جلسات و اجرای مشترک برنامه های موفق فرهنگی در سایه همدلی و همراهی و حرکت در راستای تعالی نظام و انقلاب، نشانگر این هماهنگی موثر و مثبت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: تحولی که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه ها پدید آمده است حاصل توجه ویژه آیات عظام به مسائل آموزشی و تاسیس دانشگاه ها در این راستا بوده که کار عظیمی در راستای توسعه آموزش عالی در کشور بوده است.


وی همچنین تصریح کرد: اهتمام و توسعه علوم جدید در حوزه های علمیه و همچنین اهتمامی که از سوی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای تعمیق مسائل مذهبی ارتباط گسترده با روحانیت و تدریس شئون زندگی و مبانی و مفاهیم دینی در دانشگاه ها صورت گرفته، ضرورت اتحاد و حضور فعال دفاتر نمایندگی در دانشگاهها را دو چندان نموده و با مدیریت فعلی در سایه الطاف خداوند هماهنگی بین دانشگاهها و این دفاتر در سراسر کشور به بالاترین حد خود رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب که دفاتر مقام معظم رهبری در دانشگاههای وزارت علوم شان و منزلت خاص خود را دارند، بیان کرد: اما در دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت شان ویژه تری دارند به طوری که در دانشگاه های علوم پزشکی ما باجان انسان ها سروکار داریم و مخاطبین ما فقط دانشجویان و اساتید نیستند بلکه همه مردم در بیمارستان ها و آموزش درمانی مخاطبین ما هستند بنابراین کسی که در دفتر نهاد نمایندگی رهبری این دانشگاه منصوب می شود این ویژگی و نگرش خاص را به سلامت مردم نیز قطعاً دارد.


وی در ادامه سخنان خود به خدمات دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: همه اقشار سیاسی جامعه با هر گرایش و طرز تفکر و همچنین مراجع نظام و روحانیت نیز بر صحت و ضرورت این خدمات تأکید دارند و خوشبختانه در همه نقاط کشور به خصوص نقاط محروم خدمات حوزه سلامت تجلی بیشتری پیدا کرده است.


وی ادامه داد : بیش از۴۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در یک سال گذشته در خدمت حوزه درمان استان و در اختیار مردم در مراکز درمانی دولتی قرار گرفته که در طول سی سال گذشته بی نظیر بوده است. دکتر دل پیشه خاطرنشان کرد: توجه دولت به امر سلامت بایستی توسط مسئولان و همکاران تبیین شود تا مردم در جریان این خدمات نظام و دولت قرار گیرند.

وی همچنین ضرورت حضور موثر روحانیت در دانشگاه ها را بسیار پربرکت خواند و گفت: ما به عنوان خادمان مردم و نظام در دانشگاه علوم پزشکی از حضور با برکت مسئول نهاد مقام معظم رهبری استقبال می‌کنیم و همکاری شایسته و صمیمانه ای با دفتر نهاد رهبری خواهیم داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: حجت الاسلام والمسلمین دکتر غیاثی به عنوان مسئول دفتر دفاتر استانی دانشگاه ها عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام هستند که افتخار و سرمایه ای برای ما و مجموعه دانشگاه می‌باشد.

وی ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های کم نظیر حجت الاسلام والمسلمین غیاثی یادآور شد: از زحمات دکتر غیاثی که برای مدتی سرپرستی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی را برعهده داشتند، نهایت تقدیر و تشکر را دارم و همچنین برای حجت الاسلام هاشمی که متخلق به اخلاق الهی و داشتن رابطه شایسته با قشر جوان دانشجو و فضائل علمی و معنوی می باشند، آرزوی موفقیت و سربلندی دارم و قطعاً از نظرات و شایستگی‌های ایشان در دانشگاه به بهترین وجه استفاده خواهیم نمود.

در ادامه این آیین معارفه، مسئول دفاتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه های ایلام ضمن خیرمقدم به معاون دفاتر کشوری دانشگاهها اظهار داشت: دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های ایلام با تمام توان و توفیق و با همراهی صمیمانه و همکاری گسترده روسای دانشگاهها توانسته اهداف، وظایف و رسالت آن را به خوبی و انجام برسانند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا غیاثی ادامه داد: درسایه اخلاص و عمل روسای دانشگاه ها و همراهی و انگیزه و اعتقاد مسئولانه این عزیزان و معاونین و دیگر دست اندرکاران، مدیران کانون‌های بسیج دانشجویی، اساتید و کارکنان به خوبی با همراهی و فعالیت و انگیزه این اهداف و رسالت را به تحقق رسانده اند.

وی خاطرنشان کرد: جا دارد که از تمامی خدمات و تلاش‌های این عزیزان تقدیر و تشکر خالصانه داشته باشم برای آنان آرزوی توفیق از سوی خداوند داشته باشم. همچنین همکارانم در دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان با انگیزه متعالی خود به خوبی این رسالت را انجام داده اند و ما را همراهی نموده اند.


مسئول دفاتر استانی نهاد رهبری در دانشگاه های ایلام در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حجت الاسلام والمسلمین هاشمی از شایستگان و برجستگان مجموعه دفاتر نهاد استانی است که به استان ایلام و موضوعات آن آشنایی و اشراف خاصی دارد و تمام دغدغه های دانشگاه را با سابقه طولانی و حضور موثر خود درک نموده و با حضور خود در دانشگاه و در میان مردم، منشا خدمات بسیاری بوده است.


وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود از خدمات و تلاش‌های حجت الاسلام و المسلمین منزه به عنوان مسئول پیشین دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی تقدیر نمود و تصریح کرد: امید است بتوانیم در کنار حجت الاسلام هاشمی و مجموعه دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام این دفتر را به خوبی به نتیجه برسانیم و انتظار دارم از مسئولان دانشگاه ها، دانشجویان و همکاران همچون گذشته با مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی همکاری شایسته خود را به نمایش بگذارند.

در ادامه نیز حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر هاشمی مسئول جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم به معاون دفاتر نهاد رهبری در دانشگاههای کشور، مسئولین و مدعوین اظهار داشت: از اعتماد مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور و استان به بنده در راستای تقبل این مسئولیت یاری نموده اند، تقدیرو تشکرمی کنم.

وی ابراز کرد: موفقیت یک مدیر وابسته به تلاش و اهتمام تمامی حوزه هاست و هرتلاشی که به بار می نشیند در سایه همفکری، هماهنگی، ایثار و وحدت همه مجموعه است.

وی تصریح کرد: نسل های گذشته یک مسئولیت و رسالت بزرگی رابه اتمام رساندند و با ایثار و فداکاری انقلاب اسلامی را آفریدند و تحقق بخشیدند. امروز وظیفه ماست که از این انقلاب و نظام در شرایط فعلی حراست و صیانت نماییم.

مسئول جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه این بحث گفت: گام بعدی این بود که ما به یک دولت اسلامی تمام عیار برسیم که در راه در بخش‌هایی موفق بوده ایم و در بخش‌هایی هم نیاز به تلاش و اهتمام بیشتری است.

وی تصریح کرد: آنچه ویژگی های نظام اسلامی امروز به حساب می آید و باعث تعجب دشمنان شده و به شکست خود اعتراف می‌کنند، همین تلاش‌ها در درون دولت های اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی بیان داشت: رسالت همه ما این است که دولت اسلامی رقم خورده و تا به جامعه اسلامی برسیم و بتوانیم تمدن اسلامی را تحقق بخشیم، نیاز به تلاشی چندین برابری داریم لذا لازم است در این راه تمام تلاش خود را بکار گیریم تا جامعه بشری از این تمدن اسلامی بهره‌مندشوند.

وی تاکید کرد: رسالت دانشگاه‌ها به عنوان پرچمدار این حرکت حائز اهمیت است چرا که این رسالت، آگاهی بخشی، آموزش علم و تهذیب است و رسالت دانشگاه به عنوان مرکز تامین کننده نیروی انسانی نظام به عنوان مرکزی که می تواند در همه سطوح و شئون جامعه نقش نقش‌آفرین باشد،ازحساسیت خاصی برخورداراست.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل مسئولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان اهداف و برنامه های دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی محقق گردد.

در پایان این آیین با تقدیر از تلاش های حجت الاسلام غلامرضا غیاثی، حجت الاسلام سید محمدباقر هاشمی به عنوان مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام معرفی شد.

نظرات ارسال نظر