سه‌شنبه 12 فروردین 1399

اجرای طرح ترافیکی ویژه پایان سال در ایلام

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از اجرای طرح ترافیکی ویژه ایام پایانی سال در اسفند ماه سال جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محسن ناصری گفت: این طرح با هدف روان سازی ترافیک و جلوگیری از بروز گره های ترافیکی، با توجه به افزایش ترددهای درون شهری و انجام خریدهای نوروز در سطح استان اجرا می شود.
وی افزود: در این طرح خودروهای پارک شده در ایستگاه وسایل نقلیه عمومی و در پیاده روها و خودروهایی که با توقف دوبل منجر به سد معبر می شوند، برابر مقررات با آنها برخورد می شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با اشاره به اینکه توقف در محل های غیر مجاز و اختلال در عبور و مرور مصداق بارز تضییع حقوق دیگر استفاده کنندگان از راه است، گفت: رانندگان از پارک خودروهای خود در محل های غیر مجاز و ایستگاه وسایل نقلیه عمومی خودداری کنند.
سرهنگ ناصری از عموم مردم تقاضا کرد در صورت امکان جهت مراجعه به مرکز شهر از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایند تا با همراهی مردم در روزهای پایانی سال نیز ترافیک روانی در معابر درون شهری برقرار شود.

** کشف سه هزار عدد انواع مواد محترقه در ایوان
فرماندهی انتظامی شهرستان ایوان از کشف 3000 عدد انواع مواد محترقه خبر داد.
سرگرد علی عزیزیان، اظهار کرد: طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در ایام پایانی سال با هدف سالم سازی اماکن عمومی در شهرستان ایوان به مرحله اجرا در آمد.
وی با اشاره به بازدید 10 واحد صنفی در اجرای این طرح گفت: در اجرای این طرح تعداد 3000 انواع محترقه کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی ایوان با تأکید بر استمرار طرح ارتقاء امنیت اجتماعی تا پایان سال ، گفت: حفظ آرامش خانواده ها و پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی از اهداف اصلی اجرای این طرح می باشد.
عزیزیان فرماندهی انتظامی شهرستان ایوان تأکید کرد: با فروشنده گان واصنافی که اقدام به فروش مواد محترقه می نمایند و با این اقدام امنیت شهروندان را به مخاطره می اندازند برخورد قانونی می شود.

** اعتماد بی جا به فرد غریبه در ایلام باعث سرقت منزلش شد
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام گفت: اعتماد بی جا به غریبه باعث سرقت از منزل شد.
سرهنگ حمید فتاحی یادآور شد: در پی تماس پیرزنی به فوریت های پلیسی 110 مبنی بر سرقت گوشی همراه از منزلش مأموران به محل اعزام شدند.
وی افزود: با مراجعه ماموران به محل مشخص شد، فردی که به درخواست پیرزنی برای تنظیم تلویزیون او وارد منزلش شد از اعتماد او سوء استفاده کرده و یک دستگاه گوشی تلفن همراه پیرزن را به سرقت برد.
سرهنگ فتاحی تاکید کرد: با کمک و راهنمایی های مال باخته فرد غریبه در کوتاه ترین زمان ممکن در نزدیکی منزل پیرزن مورد نظر شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام با هشدار به مردم گفت: اعتماد بی جا به افراد غریبه و ورود آنها به حریم منازل مسکونی باعث سوء استفاده ی سارقان شده وبا شناسایی موقعیت و وضعیت منازل مورد نظر در هر فرصتی اقدام به سرقت از آنها خواهند کرد.
وی اضافه کرد: بهتر است شهروندان گرامی با رعایت نکات آموزشی و پیشگیرانه پلیس که از طریق رسانه های عمومی و نیز انواع بروشورهای آموزشی که در اختیار آنان قرار می گیرد، از وقوع هرگونه سرقت جلوگیری کنند.

نظرات ارسال نظر