استقرار ۱۸ گروه گشت و کنترل برای حفاظت از عرصه های طبیعی ایلام

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام، گفت: ۱۸ گروه گشت و کنترل برای حفاظت از عرصه های طبیعی ایلام در نواحی مختلف مستقر شده اند.

 

سرهنگ غلامرضا فتحی،  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این ایام تعطیلات با همکاری یگان حفاظت محیط زیست، بسیج، نیروی انتظامی، انجمن های مردم نهاد زیست محیطی و امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی به صورت مشترک و تلفیقی اقدام به گشت زنی در عرصه ها می کنند.

 

وی، اضمن توصیه به مردم و تفرج کنندگان نوروزی برای حفاظت و حراست از عرصه های ملی و طبیعی در ایام حضور در دامان طبیعت و همکاری با گشت های یگان حفاظت، از آنان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرصه های طبیعی مورد را با سامانه چهار رقمی ۱۵۰۴ امداد جنگل در میان بگذارند.

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام، یادآور شد: یکی از مهمترین برنامه های این یگان آموزش و فرهنگ سازی در بین مسافران نوروزی حاضر در دامان طبیعت برای برخورد صحیح و اصولی آنها با انفال طبیعی است.

 

وی،افزود: در نقاط پرتراکمی چون تنگ حمام، ششدار، دالاب، تخت خان و دیگر مناطق گردشگری که محل تجمع مسافران نوروزی چادرنشین است، مامواران یگان های حفاظت برای پیشگیری از آسیب و تخریب در حالت آماده باش و مراقبت کامل از عرصه ها هستند.

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام، در ایام تعطیلات نوروزی ۱۸ گروه گشت و کنترل در عرصه های طبیعی مختلف استان مستقر شده اند که  این گروه ها با هدف جلوگیری از شکار و صید انواع وحوش و نیز فرهنگ سازی در بین مردم برای حفاظت از عرصه های طبیعی و برخورد اصولی با انواع حیوانات وحشی در عرصه ها حضور دارند.

 

فتحی، تصریح کرد: به ازای هر 40 هزار هکتار از عرصه های طبیعی استان تنها یک محیط بان یا جنگل بان وجود دارد، این یگان ضمن مواجه با کمبود نیروی انسانی، در مقابل یک میلیون و 842 هزار هکتار عرصه های طبیعی تنها 80 نفر نیرو دارد.

 

گفتنی است، استان ایلام دارای 642 هزار هکتار جنگل، 450 هزار هکتار بیابان و 750 هزار هکتار مرتع است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال