برپایی نمایشگاه سوغات محلی و صنایع‌دستی در مهران/ مهران پذیرای زوار عتبات و اردوهای راهیان نور

با آغاز تعطیلات نوروزی حجم زیادی از زائران عتبات عالیات، گردشگران نوروزی و کاروان‌های راهیان نور در شهرستان مرزی مهران حضور پیداکرده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، مهران این روزها با آغاز سال جدید و حال و هوای بهاری، میزبان گردشگران نوروزی، زائران عتبات عالیات که فصل بهار را برای زیارت و سفر به کربلای معلی را انتخاب کرده و همچنین کاروان‌های راهیان نور است که از مناطق عملیاتی دوران 8 سال دفاع مقدس بازدید می‌کنند.

 

مرز مهران، امروز کانون تردد زوار عتبات عالیات است که بیشترین حجم آن مربوط به اربعین حسینی، مناسبت‌های مذهبی و ایام تعطیلات نوروزی است، همچنین از سراسر کشور میزبان کاروان‌های راهیان نور در قالب کاروان‌های دانشجویی و دانش‌آموزی و اقشار مختلف است.

 

طبیعت زیبای این روزها مهران به همراه اماکن زیارتی چون امامزاده سید حسن(ع) و امامزاده علی صالح(ع) و اماکن گردشگری مانند غار زینگان پذیرای گردشگران و مسافران نورزی است که روزها تعطیلات نورزی خود را در این اماکن در فضای معنوی و شاد سپری می‌کنند.

 

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مرزی مهران، در این خصوص اظهار کرد:  در راستای استقبال از مسافران نوروزی و ارائه و نمایش صنایع‌دستی و محصولات بومی و محلی این شهرستان، نمایشگاه سوغات و صنایع‌دستی در ابتدای شهر مرزی مهران دایر شده است.

میثم علیزاده، ابراز کرد: در این نمایشگاه گوشه‌ای از زندگی بومی و محلی عشایر و روستائیان عزیز شهرستان مهران در قالب 4 تخته ‌سیاه‌چادر و ارائه محصولات بومی ازجمله نان محلی و لبنیات، انواع صنایع‌دستی با محوریت گلیم نقش برجسته در معرض دید بازدید کندگان گذاشته‌شده است.

 

وی، بابیان اینکه این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نورزوی دایر بوده و پذیرای مسافران نوروزی است، گفت: همچنین در این نمایشگاه غرفه‌هایی ازجمله غرفه عرضه کتاب و محصولات فرهنگی یادمان شهدا، غذاهای محلی، کارگاه و آموزشگاه‌های صنایع‌دستی نیز دایر شده است.

 

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مرزی مهران، ابراز کرد: برگزاری نشست با رياست پايانه مرزي مهران در محل پايانه مرزي مهران در خصوص ساماندهي غرفه اطلاع‌رسانی اداره کل ميراث ايلام و ارائه گزارش آمار تردد روزانه زائرين و گردشگران از مرز بین‌المللی مهران و توزیع اقلام تبليغاتي و معرفي جاذبه‌های گردشگري در پايانه مرزي از دیگر برنامه‌های ایام نورز سال جاری بوده است.

 

علیزاده، خاطرنشان کرد: برنامه خوشامدگویی به گردشگران خارجي در محل پايانه مرزي و ورودي کشور ايران، هماهنگي با اداره محترم گذرنامه در خصوص تردد گردشگران خارجي به داخل کشور و تبليغات لازم جهت فروش محصولات صنایع‌دستی و سوغات در ورودي شهر مهران نیز می‌توان از دیگر برنامه‌های این اداره در شهرستان مرزی مهران اشاره کرد.

 

وی، در پایان بابیان اینکه برنامه‌ها و تسهیلات خوبی در شهرستان مرزی مهران در راستای پذیرایی از گردشگران نورزی فراهم‌شده است، از تمام هم‌وطنان عزیز برای حضور در شهرستان مرزی مهران و بازدید از مناطق گردشگری، طبیعی، زیارتی و مناطق عملیاتی این شهرستان دعوت کرد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال