دوشنبه 5 خرداد 1399

رییس شورای شهر انتقاد کرد: چرا شهردار ایوان پس از استیضاح و برکناری، شهردار ماند؟

رییس شورای اسلامی ایوان گفت: چرا باوجوداینکه استیضاح اخیر شهردار ایوان بر اساس ماده 73 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور انجام شده است، باید شهرداری که استیضاح و برکنار شده است با اصرار ریش‌سفیدان سرکار بماند؟

مهندس«همایون باباخانی» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: طبق ماده 73 چنانچه يک يا چند نفر از اعضاء شوراي شهر به عملكرد شهردار يا عمليات شهرداري اعتراض يا ايرادي داشته باشند ابتدا توسط رئيس ‌شورا موارد را به‌صورت روشن به شهردار تذكر خواهند داد.

وی با بیان اینکه از مهرماه سال گذشته تذکرات به شهردار ایوان از سوی اعضای شورای اسلامی شهر ایوان در موضوعات مختلف داده شده بود، افزود: بر اساس قانون در صورت عدم رعايت مفاد مورد تذكر، موضوع به‌صورت سؤال مطرح مي‌شود كه در اين‌ صورت رئيس شورا سؤال را كتباً به شهردار اطلاع خواهد داد و حداكثر ظرف 10 روز پس از ابلاغ، شهردار موظف به حضور در جلسه عادي يا فوق‌العاده ‌شورا و پاسخ به سؤال است.

رییس شورای اسلامی شهر ایوان با بیان اینکه طرح سؤال از شهردار ایوان در دهم خردادماه جاری مطرح شد که شهردار باید تا 20 خرداد پاسخگو باشد، تأکید کرد: شهردار فعلی ایوان در تاریخ 19 خردادماه جاری در جلسه غیرعلنی شورا حضور پیدا کرد و به سؤالات به‌صورت شفاهی پاسخ داد.

باباخانی تصریح کرد: اعضای شورا از پاسخ سؤالات قانع نشدند و طبق قانون باید دوباره اعضا به دبیرخانه شورا پیشنهاد طرح استیضاح می‌دادند که در تاریخ 23 خردادماه جاری شهردار پاسخ سؤالات را به‌صورت کتبی داد که دقیقاً همان پاسخ‌های شفاهی بود که نمایندگان مردم را قانع نکرده بود.

وی اظهار کرد: بعد از طی این مراحل در تاریخ 24 خرداد شهردار طبق ماده 73 با 6 رأی استیضاح و سرپرست جدید معرفی شد.

رییس شورای اسلامی شهر ایوان با اشاره به اینکه شهردار ایوان برای ماندن در شهرداری و منصرف کردن اعضای شورای اسلامی شهر از طریق ریش‌سفیدان و بزرگان و پادر میانی آن‌ها بدعت ایجاد کرده و اختیارات شورا را پایمال خواهد کرد، ادامه داد: مردم که به اعضای شورای شهر رأی داده‌اند باید نمایندگان خود را در اجرای قانون یاری کنند.

نظرات ارسال نظر