پنج‌شنبه 14 فروردین 1399

آزاد شدن قیمت دو نوع نان در ایلام / انتقاد مردم و نانواها از طرح

گرانی چند نوع نان در ایلام، سوالات زیادی را در ذهن مردم ایجاد کرده است.

«حسن مهرابی» شهروند ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام گفت: متاسفانه نان در چند روز اخیر بدون اطلاع‌رسانی کافی گران شده است.

« اکبر» شهروند دیگر گفت: اگر نان با کیفیت‌تر شود گرانی آن قابل تحمل‌تر می‌شود اما متاسفانه نان‌ هر روز بی‌کیفیت‌تر، کوچک‌تر و گران‌تر می‌شود.

یک خانم خانه‌دار هم اظهار کرد: هر چند مسئولان استان از طریق رسانه‌ها اعلام کردند که چند نوع نان گران شده است اما انگار همه‌ می‌خواهند از این فرصت برای گرانی استفاده کنند.

«صادق پژوهان» رئیس اتحادیه نانویان استان در این زمینه اظهار کرد: طبق قانون و ابلاغیه دولت باید 20 درصد پخت نانویان استان آزاد پز باشد و این دستورالعمل در استان اجرا شده است. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط نان‌های «سنگک» و «ساجی» گران شده و بقیه نانواها حق گران‌فروشی ندارند و با آنها برخورد خواهد شد.

رییس اتحادیه نانوایان گفت : طبق مصوبه دولت در ابلاغیه‌ی جدید آزاد شدن قیمت، متصدیان نانوایی‌ها می‌توانند این دو نوع نان‌ را به هر قیمتی بفروشند. 

وی ادامه داد: گرانی آرد دلیل این تغییر قیمت است و چون هر کیسه آرد با قیمت 56 هزار تومان در اختیار نانواها قرار می‌گیرد، نانوایی‎های سنگک و ساجی هم راضی نیستند و مشتری آن‌ها به شدت پایین آمده است.

نظرات ارسال نظر
  • noroziدر تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۳

    اگر به نا وایان ایلام ارد رایگان بهند چون نان خوب پخت نمی نند برایشان سودی ندارد ان وقت مبلغی برای جبران زیان خود طلب می کنند باید انان را اموزش نان پختن داد انشا الله

    پاسخ به این نظر