سه‌شنبه 12 فروردین 1399

وزیر نیرو: ایلام به کارگاه بزرگ پروژه‌های آب و برق تبدیل شده است

وزیر نیرو گفت: استان ایلام به یک کارگاه بزرگ و گسترده در حوزه طرح‌های آب و برق و به‌ویژه در اجرای طرح‌های آبی شده تبدیل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، «حمید چیت‌چیان» در سفر به ایلام، اظهار کرد: استان ایلام به یک کارگاه بزرگ و گسترده در حوزه طرح‌های آب و برق و به‌ویژه در اجرای طرح‌های آبی تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به 9 طرح بزرگ آب در استان گفت: از این تعداد 6 طرح به‌صورت فعالانه پیگیری می‌شود و 3 طرح دیگر نیز در آستانه فعال شدن هستند.

وزیر نیرو تأکید کرد: بهره‌برداری از این طرح‌ها و اجرای شبکه‌های انتقال و آبیاری در شهرستان‌های استان ایلام تأثیرات عمیق اقتصادی خواهد داشت و در توسعه استان مؤثر خواهند بود.

چیت چیان با اشاره به محدودیت‌های مالی به‌عنوان تنها عامل کند کننده سرعت اجرای پروژه‌ها، گفت: انگیزه برای کار در استان بسیار زیاد است که مؤید آن بدهی 200 میلیارد تومانی بیش از بودجه است که با توجه به اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های حوزه آب انتظار داریم هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند.

وزیر نیرو ضمن انتقاد از بانک مرکزی گفت: یکی از اشکالات عمده ما کندی فرایند تبدیل منابع ارزی به ریالی است که به نظر می‌رسد بانک مرکزی در این خصوص تحرک لازم را از خود نشان نداده به همین دلیل در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهور داشتیم جهانگیری دستورات قاطعی برای سرعت بخشیدن به این روند صادر کردند.

چیت چیان ضمن اشاره به وجود ذخایر گازی در استان گفت: در استان ایلام با کمبود ظرفیت تولید برق مواجه هستیم که می‌توان این نقیصه را با استفاده از توان سرمایه‌گذاران آماده سرمایه‌گذاری و منابع انرژی خوب استان برطرف نمود. 

وزیر نیرو ضمن تأکید بر ضرورت تصویب طرح جامع آب استان گفت: تا پیش از اردیبهشت باید کار تأمین برق پروژه آب‌رسانی ایوان انجام شود و همچنین با افزایش اعتبارات آبفای روستائی سال آینده کار آب‌رسانی به روستاها افزایش خواهد یافت.

نظرات ارسال نظر