سه‌شنبه 12 فروردین 1399

ادارات با یک ساعت تاخیر آغاز بکار می کنند / مدارس تمامی مقاطع تحصیلی ایلام در نوبت صبح تعطیل شدند

مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: به علت بارش سنگین برف و یخبندان مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نوبت صبح امروز شنبه دوم اسفندماه در ایلام و برخی مناطق تعطیل است.

ˈˈاحمد کرمیˈ صبح شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: کمیته بحران استان ساعت شش بامداد امروز نیز در پی تداوم بارش برف بار دیگر تشکیل جلسه داده و با توجه به برودت هوا و یخبندان، لغزندگی معابر و خیابان ها و به منظور رفاه حال دانش آموزان و کارکنان دستگاه های اجرایی و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نوبت صبح شنبه در ایلام، حومه سیروان، ایوان، آسمان آباد و دهستان کارزان و شهرستان ملکشاهی و چوار تعطیل است.

وی افزود: کارکنان دستگاه های اجرایی و بانک ها نیز با یک ساعت تاخیر سر کار خود حاضر می شوند.

مدیرکل بحران استانداری ایلام تاکید کرد: این تصمیم شامل دستگاه های امدادی ، خدمات رسان و مراکز آموزش عالی نمی شود.

بارش سنگین برف این نعمت الهی از عصر جمعه در بیشتر مناطق استان ایلام آغاز شده است و ارتفاع برف در شهر ایلام به 10 سانتیمتر و در ارتفاعات به بیش از 20 سانتیمتر می رسد.

ستاد بحران استان شب گذشته تشکیل جلسه داده و مدارس مقطع ابتدایی را در پی بارش برف تعطیل اعلام کرد که به دلیل سرمای هوا و تداوم بارش ها این ستاد صبح امروز نیز جلسه ای دیگر تشکیل داد.

اگرچه بارش برف در آخرین ماه از فصل زمستان پس از گذشت مدتها موجب خوشحالی مردم شده ولی موجب اختلال در زندگی روزمره مردم و تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان شده است.

بر اساس اعلام هواشناسی استان بارش برف زمستانی بصورت متناوب امروز نیز شنبه در ایلام ادامه خواهد داشت.

نظرات ارسال نظر