سه‌شنبه 12 فروردین 1399

بارش برف مدارس ابتدایی نوبت بعد از ظهر ایلام را نیز تعطیل کرد

مسوول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: به علت بارش سنگین برف و ادامه یخبندان تمامی مدارس ابتدایی نوبت بعد از ظهر امروز شنبه در ایلام و برخی مناطق تعطیل است.

 

ˈجبار قبادبیگیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس هماهنگی بعمل آمده با کمیته بحران استان به علت بارش برف و لغزندگی معابر و خیابان ها تمامی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نوبت بعد از ظهر امروز در ایلام، حومه سیروان، ایوان، آسمان آباد و دهستان کارزان و شهرستان ملکشاهی تعطیل است. 

وی افزود: سایر مدارس نوبت بعد از ظهر در تمامی مقاطع به صورت عادی فعالیت خود را آغاز می کنند. 

بارش سنگین برف این نعمت الهی از عصر جمعه در بیشتر مناطق استان ایلام آغاز شده است و ارتفاع برف در شهر ایلام به 10 سانتیمتر و در ارتفاعات به بیش از 20 سانتیمتر می رسد.

ستاد بحران استان ایلام شب گذشته تشکیل جلسه داد و تنها مدارس مقطع ابتدایی را در پی بارش برف تعطیل اعلام کرد ولی بدلیل سرمای هوا و تداوم بارش ها، این ستاد صبح امروز نیز جلسه ای تشکیل و کلیه مدارس نوبت صبح ایلام تعطیل و ادارات با یک ساعت تاخیر آغاز شد.

اگرچه بارش برف در آخرین ماه از فصل زمستان پس از گذشت مدتها موجب خوشحالی مردم شده ولی موجب اختلال در زندگی روزمره مردم و تردد خودروها در مسیرهای ارتباطی استان شده است.

بر اساس اعلام هواشناسی استان بارش برف زمستانی بصورت متناوب امروز نیز در مناطق مختلف این استان ادامه دارد. 

نظرات ارسال نظر