سه‌شنبه 12 فروردین 1399

زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در ایلام به ‪ ۲۵‬روز رسید

رييس‌كل دادگستري ايلام گفت: ميانگين زمان رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي در محاكم اين استان به ‪ ۲۵‬روز كاهش يافته است.

"فارس نوري" روز سه‌شنبه در آيين توديع و معارفه روساي دادگستري شهرستان آبدانان افزود: ميانگين زمان رسيدگي به پرونده‌ها در محاكم قضايي اين استان به نسبت ميانگين كشوري از وضعيت مناسبي برخوردار است.

وي اظهار داشت: تلاش خواهد شد تا ميانگين زمان رسيدگي به پرونده‌هاي قضايي در استان به كمتر از ‪ ۲۵‬روز برسد.

وي تقويت شوراهاي حل اختلاف، كاهش اطاله دادرسي، زندان زدايي و تكريم ارباب رجوع را از برنامه‌هاي امسال دستگاه قضايي استان ذكر كرد و افزود:
دادگستري استان ايلام يكي از موفق‌ترين ادارات كل دادگستري در كشور است.

وي تعداد كل پرونده‌هاي موجود در دادگستري استان ايلام را سه هزار و ‪۹۶۹‬ پرونده اعلام كرد و گفت: از دو سال گذشته تا كنون آمار پرونده‌هاي قضايي است‌ان از ‪ ۱۲‬هزار و ‪ ۵۰۰‬پرونده به اين تعداد كاهش يافته است.

امام جمعه آبدانان نيز در اين آيين، جايگاه قضاوت را بسيار پراهميت دانست و گفت: اجراي عدالت و تامين امنيت و آرامش مردم در گرو زحمات دستگاه قضايي است.

حجت‌الاسلام "محسن موسوي" افزود: جامعه براي رسيدن به پيشرفت و توسعه نياز به امنيت دارد كه بخشي از اين امنيت از طريق دستگاه قضايي تامين مي‌شود.

فرماندار آبدانان نيز در اين نشست وضعيت امنيتي و قضايي اين شهرستان را مطلوب ارزيابي كرد و گفت:اكنون اين شهرستان جزو امن‌ترين مناطق استان است.

"پرويز كوثري" از دستگاه قضايي خواست: در راستاي حفظ حقوق مردم و ادارات دولتي، با افراد سودجو و متجاوزين به منابع ملي به شدت برخورد كنند.

در اين آيين "جعفر دارانجاني" به عنوان رييس جديد دادگستري شهرستان آبدانان تعيين و از زحمات رييس قبلي تجليل شد.

نظرات ارسال نظر