چهار‌شنبه 30 بهمن 1398

۳۸.۳۴ درصد از تصادفات استان ناشی از وضعیت نامطلوب جاده‌ای است

فرمانده انتظامي استان ايلام معتقد است: وضعيت جاده‌اي در استان عامل بسياري از واژگوني ها است و بررسي‌هاي کارشناسي نشان مي‌دهد 38.34 درصد از تصادفات ناشي از وضعيت نامطلوب جاده‌اي است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) "حيدر عباس زاده" در جمع خبرنگاران، ارتقاء فرهنگ ترافيک را از اهداف مهم پليس راه، عنوان و خاطرنشان کرد: با اين هدف 600 نفر از دانش آموزان ساکن در حاشيه راه‌ها در اين کلاس‌ها شرکت کرده‌اند و آموزش‌هاي لازم را فرا گرفته‌اند.
وي با اشاره به فعاليت‌هاي آموزشي در حوزه پليس راهور، عنوان كرد: با شروع سال تحصيلي 10 هزار و 844 نفر در مقاطع مختلف تحصيلي تحت آموزش راهنمايي و رانندگي قرار گرفته اند.
عباس زاده با بيان اين‌که اقدامات دو حوزه راهور و پليس راه در راستاي کاهش تصادفات بوده است، عنوان كرد: در حوزه پليس راه، صدور برگ اخطاريه در 6 ماه نخست سال 12.28 درصد افزايش داشته‌ که اين امر در جهت حفظ سلامتي مردم و انجام سفرهايي امن براي آنان بوده است.
وي ادامه داد: برخورد با تخلفات حادثه ساز در حوزه برون شهري در 6 ماه نخست سال 35.82 درصد افزايش داشته و تعداد تصادفات برون شهري و تصادفات منجر به فوت به ترتيب 9.64 درصد و 4.45 درصد کاهش يافته است.
عباس زاده خاطرنشان کرد: 83 درصد از راه‌هاي استان فرعي هستند و عامل 38.34 درصد از تصادفات، وضعيت نامطلوب جاده‌اي است.
وي با انتقاد از عملکرد مديريت شهري در زمينه نحوه اجراي طرح‌هاي ترافيکي شهر ايلام، بيان كرد: هر چند براي حل مشکل ترافيک، راهي جز تعريض خيابان‌ها وجود ندارد اما اين امکان وجود دارد تا با ايجاد پارکينگ در برخي نقاط شهر، از اين مشکل كاسته شده و شاهد انضباط ترافيکي باشيم.
عباس زاده عنوان كرد: اعمال قانون بر رانندگان حادثه ساز در 6 ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزايش داشته که کاهش تصادفات نتيجه اين امر بوده است.
نظرات ارسال نظر