چهار‌شنبه 30 بهمن 1398

جاده پرتردد ایلام – مهران هم‌چنان کم عرض و حادثه‌خیز

رانندگان و زائران عتبات عاليات از مشکلات جاده ايلام به مهران با وجود تردد زياد در آن گلايه دارند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مهران که اين روزها آنرا با عتبات عاليات مي‌شناسند از جاده دسترسي استاندارد محروم است و با وجود کارهايي عمراني که در آن انجام گرفته است از مشکلاتي رنج مي‌برد که از زبان مسافران، زائران و رانندگان فعال در اين مسير که واژه بين المللي را يدک مي‌کشد، شنيدني است.
علي کارگر جهرمي راننده شيرازي در اين خصوص به خبرنگار ايسنا گفت: از سال 82 تا کنون چند نوبت در ماه، از جاده ايلام – مهران رفت و آمد مي‌کنم اما با وجود ريزه کاري‌هاي جزيي هنوز کار جدي در آن صورت نگرفته است و هر روز شاهد مشکلات زيادي در اين جاده هستيم.
اسماعيل قره باشلو که مسافري از شهرستان بجنورد است نيز اظهارکرد: در سال گذشته که در اردوي راهيان نور شرکت کرده بودم در اين مسير شاهد تصادفات شديدي بوديم که وضعيت جاده که عامل اصلي تصادفات بوده است و با وجود تردد زياد هم‌چنان عرض جاده کم است و تغييرات جدي در آن بوجود نيامده است.
شريف شيخي زائر عتبات عاليات و از اهالي برازجاني نيز گفت: جاده ايلام به مهران استرس زاست مخصوصاً از امامزاده علي صالح که منظورش شهر "صالح آباد" است تا داخل شهر مهران مناسب نيست و مسافر هميشه احساس مي‌کند در معرض تصادف قرار دارد.
ابراهيم جاسمي که ساکن ايلام و محل کارش در مهران است مي‌گويد: وضعيت جاده که کارهاي محسوسي در آن انجام شده است استاندارد به نظر نمي‌آيد و داراي موج‌هاي عجيبي است که براي راننده کم تجربه مشکل ساز است.
اکبر کريمي راننده ايلامي مي‌گويد: پل جاده کنجان چم با سطح جاده در يک راستا و هماهنگ نيست و براي راننده نا آشنا به جاده احتمال تصادف زياد است.
اين راننده وجود پل عابر پياده در روستاي "گلان" را ضروري مي‌داند و مي‌گويد: در چند سال اخير با توجه به رفت و آمد مردم روستا به زمين‌هاي اطراف شاهد اتفاقاتي بوده‌ايم که ضرورت اين امکان را ايجاب مي‌کند.
علي طهور نژاد کارشناس عمران نيز به خبرنگار ايسنا گفت: با وجود اينکه اين جاده در ميان دشت منطقه عمومي صالح آباد و دشت مهران واقع شده است و کوهستاني نيست، تعريض آن هم بايد زودتر صورت گيرد اما کم عرض و حادثه خيز است.
وي افزود: اين راه ظرفيت لازم براي تبديل به جاده‌اي مناسب را دارد و با استفاده از اين ظرفيت‌ها مي‌توان شاهد جاده مواصلاتي مناسب و استاندارد باشيم.
مديرکل راه و ترابري استان ايلام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)اظهار کرد: در اين مسير کارهايي انجام گرفته است که مهمترين آنها از مسير مهران تا مرکز استان است که چند خطه کردن اين مسير از مهمترين اقداماتي است که انجام شده است.
رضا سليماني با اشاره به اينکه پل کنجانچم که در سالجاري مورد بهره برداري قرار گرفت بر اساس نظر کارشناسان احداث شده است خاطر نشان کرد: برخي از مشکلات به وضعيت طبيعي و جغرافيايي بر مي‌گردد که سعي شده است با نصب علائم و تابلوهاي راهنما برخي از مشکلات احتمالي حل شود.
وي با اشاره به باريک بودن جاده مهران که پاسخگوي نياز تردد استان نيست خاطرنشان کرد: چند بانده کردن اين جاده در دستور کار است که اميدواريم با اجراي آن در راه آرامش خاطر مسافران و زائران گام برداريم.
نظرات ارسال نظر