چهار‌شنبه 30 بهمن 1398

مجتمع پتروشیمی ایلام به زودی کاملا تعطیل می‌شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: در صورت ادامه روند فقدان همکاری بخش خصوصی احداث مجتمع پتروشیمی ایلام به زودی کاملا تعطیل می‌شود.
 
جواد کمری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: بخش خصوصی به تعهدات مالی خود در گذشته عمل نکرده و این روند سبب رکود عملیات احداث مجتمع پتروشیمی ایلام شده است.
وی ادامه داد: در صورت ادامه این روند نه تنها احداث پتروشیمی ایلام متوقف می‌شود بلکه پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری پتروشیمی ایلام نیز دچار مشکل خواهد شد.
این مسئول اضافه کرد: تاکنون مجتمع پتروشیمی ایلام 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که از تقویم زمان‌بندی ساختش بسیار فاصله دارد.
کمری تصریح کرد: تاکنون برای احداث مجتمع پتروشیمی ایلام در مجموع و در بخش‌های مختلف 900 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. 
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: برای تکمیل مجتمع پتروشیمی ایلام نیز در مجموع اعتباری بالغ بر 600 میلیارد تومان دیگر نیاز است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در صورت رفع مشکلات مالی پروژه که در دو فاز در حال احداث است تا پایان 91 واحد پلی اتیلن راه‌اندازی شود.
این مسئول عنوان کرد: البته خوراک واحد پلی‌اتیلن از خط غرب کشور تامین شده که در سال 1391 به بهره‌برداری می‌رسد.
کمری خاطرنشان کرد: واحد اتیلن نیز که خوراکش از طریق پالایشگاه گاز تامین می‌شود در ابتدای سال 93 به بهره‌برداری کامل می‌رسد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام گفت: در مجموع مجتمع پتروشیمی ایلام در سال 1393 به بهره‌برداری کامل می‌رسد به شرط آنکه مشکلات مالی آن برطرف شود.
وی اذعان داشت: مشکلات عمده مجتمع تنها وضعیت نابسامان مالی بوده که سرچشمه آن مشکلات شرکت‌های خصوصی سهام‌دار بوده که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیستند.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۰

    اگر آقای فراهانی بود تا حالا راه اندازی شده بود!

    پاسخ به این نظر