پنج‌شنبه 12 تیر 1399

جشنواره ملی پویه در ایلام گشایش یافت

جشنواره ملي ادبيات پارسي با عنوان پويه ظهر امروز در آييني با حضور شماري از مسئولان محلي در محل باشگاه فرهنگيان ايلام گشايش يافت.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، دبير دومين همايش ملي پويه در افتتاحيه اين همايش اظهار داشت: فراخوان اين همايش از اواخر سال گذشته و اوايل امسال به اصحاب فرهنگ و هنر از سوي رسانه‌ها اطلاع‌رساني شده است. 
خداداد ابراهيمي بيان داشت: در گام نخست بيش از 100 مقاله در حوزه ادبيات داستاني و 160 درس نامه الكترونيكي به دبيرخانه اين همايش ارسال شد. 
وي ادامه داد: در ارزيابي‌هاي اوليه كه توسط داوران انجام شده حدود 10 مقاله برتر در بخش ادبيات داستاني و 11 اثر در بخش درسنامه الكترونيكي به اين همايش راه يافت. 
اين مسئول اضافه كرد:‌ اين همايش در زمان ارسال آثار و همچنان در زمان برگزاري (مسابقه ادبيات داستاني) مورد استقبال تعداد زيادي از اهالي فرهنگ و ادب كشور قرار گرفته است. 
ابراهيمي تصريح كرد: اين اتفاق بزرگ وظيفه ما را در برپايي اين گونه همايش‌ها و همچنين ارائه خدمت به دست‌اندركاران حوزه فرهنگ و هنر و ادبيات فارسي دو چندان مي‌كند. 
دبير دومين همايش ملي پويه و رئيس خانه مطبوعات كشور عنوان داشت: شركت شمار زيادي از دبيران ادبيات فارسي سازمان آموزش و پرورش استان‌هاي كشور در اين همايش كه در شهر ايلام در حال برگزاري است، از ديگر ويژگي‌هاي اين همايش بوده كه به وزن علمي آن افزوده است. 
وي خاطرنشان كرد: اميدواريم با همكاري و مساعدت مسئولان برپايي اين نوع همايش‌هاي علمي و فرهنگي استمرار داشته باشد. 
قرار است در پايان اين همايش يك‌روزه از 3 نفر از منتخبان بخش آثار داستاني تجليل شود. 
نظرات ارسال نظر