صفحه نخست وبلاگها | وبلاگ بعدی | وبلاگ قبلی | درخواست ایجاد وبلاگ | قوانين بخش وبلاگ

مهران مرزدار
سيد ناصر موسوي

 • بعدی
 •  
     ورزش مهران در مضیقه است

   

  جامعه ورزش تعداد بسیاری از  اقشار گوناگون به ویِژه جوانان را در خود جای داده است و تاثیر فراوانی را در جامعه دارد ، ازآنجایی که تقویت ورزش موجب تقویت اعتماد به نفس و یکی از راه های مبارزه با مواد مخدر است و حمایت از ورزش مورد تاکید مقام معظم رهبری است  لذا شایسته است بودجه ای خاص و قوی برای تقویت تعالی ورزش در نظر گرفته شود .

  به نظر میرسد لازم است سازمان تربیت بدنی همانطور که با ایجاد سالنهای جدید ورزشی ،ترمیم و بازسازی استخرشنا و.. زمینه حضور جوانان را در میادین ورزشی را فراهم می آورد در تلاش باشند که به ورزشکار نیز توجه  نماید و امکانات لازم جهت اعتلاء ،تشویق وتقویت جوان ورزشکار را فراهم آورد.

   

  علارغم افتخار آفرینیهای جوانان ورزشکار شهرمهران در عرصه های کشوری وجهانی در رشته  های مختلف ورزشی ٰاین ورزشکاران از حمایت کافی سازمان تربیت بدنی برخوردار نسیتند .

   

   تربیت بدنی شهر مهران  با وجود  مدیریت  دلسوز ، فاقد توانایی کافی برای اعزام ورزشکاران به مسابقات است به نحوی که حتی یک مینی بوس هم موجود نمی باشد تا جایی که یکی از تیمهای فوتبال مهران بوسیله کامیون در مسابقات خارج از شهرستان حضور پیدا کرده اند!!! ،

   لذا ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهت سنجش میزان مهارت خود و افتخار آفرینی با مشکلات مواجه هستند وبرای تهیه اتومبیل  هزینه بالایی را متحمل میشوند.

   

  تربیت بدنی مهران فاقد خوابگاه ورزشی است که این امر باعث کمرنگ شدن نشاط و شادابی ورزشکاران شده  و دعوت از تیمهای مختلف برای برگزاری مسابقات گوناگون به مناسبتهای مختلف امکان پذیر نیست .

   

  تربیت بدنی مهران هیچ اعتباری برای تشویق و ترغیب ورزشکارات تحت پوشش خود در اختیار ندارد و بودجه ورزش شهرستا مهران نسبت به میزان موفقیتها بسیار پایین است.

   

  شورای اسلامی شهر با تصویب تشویق ورزشکار مدار آور در استان وکشور وجهانی وشهرداری نیز با امکانات مختلف خود  از ورزش شهر حمایت کرده است و در حد امکانات خود مرزشکاران را مورد حمایت خود قرار داده است ولی رشد وتعال ورزش به عنوان یکی از ارکان سلامت و نشاط جامعه همکاری و توجه جدی و عمیق مسئولان محترم ذی ربط را میطلبد.

   

   

     ۶ دی ۱۳۸۹   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     بااین حال حق داریم ازخاتمی بپرسیم که ...

  شمه ای از خدمات آشکار دولت نهم به شهرمهران

  ارتقاء بخش مظلوم ومحروم  ملکشاهی به شهرستان

  مردم شریف منطقه ملکشاهی سالهای سال بود که از دولتهای مختلف می خواستند که برای ایجاد زمینه پیشرفت وآبادانی ،این بخش به شهرستان ارتقاء یابد . اما متاسفانه این درخواست مردم با (( نمیتوانیم)) و((نمی شود)) مواجه شده بود که با عنایت دولت شجاع ،مردمی وتوانمند دکتر احمدی نژاد خواسته مردم بزرگوار ملکشاهی به هدف اجابت رسید واثبات گردید که اگر دولتها بخواهند هم ((می شود)) و هم((می توانند)) که بنا به فرمایش امام جمعه محترم  شهر ارکواز ، این کار فقط از عهده این دولت بر می آمد وبس.

  بیمارستان امام حسین (علیه السلام)

   مردم متواضع و مظلوم مهران به خوبی بیاد دارند بیمارستان امام حسین (علیه السلام) پیش از استقرار دولت عدالتمحور دکتر احمدی نژاد  به یک متروکه شبیه بود ! ولی امروزبا توجه ویزه دولت نهم وهزینه قریب به سه میلیارد تومان به یک مرکزدرمانی تبدیل شده که مجهزشده است به

  : پزشکان جراح متخصص و متخصصان  داخلی ،زنان وزایمان ،اطفال و..،دستگاههای مدرن رادیوگرافی ،انژوگرافی ،سونوگرافی ، سی تی اسکن (در آینده نزدسیک) ،  بخش زنان وزایمان(جراح و متخصص) .... یادر آوری میگردد که اگر نواقصی جزئی در بیمارستان مشاهده می شود از ضعف وسستی مسئولان استان است.

  دانشگاههای مهران

  شهر مهران امروز با توجه وحمایت دولت دکتر احمدی نزاد در حال تبدیل شدن به شهری علمی است.با همت دولت نهم دانشگاههای علمی کاربردی ،آزاد اسلامی وپیام نور با وجود قریب به دوهزار دانشجوی گرامی از خدمات ارزنده این دولت پرتلاش است.

  مسکن مهر

  - برخلاف عدم توجه دقیق دولت قبلی به معضل مسکن اقشارمستضعف ، هم اکنون با عنایت دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد  چهارهکتارزمین مناسب برای ساخت مسکن به اتحادیه مسکن مهر اختصاص داده شده است. ومراحل آماده سازی زمین نیز در شرف پایان بوده  ودرحال اخذپروانه کار ازشهرداری مهران است. مردم به ویژه جوانان با امید  راسخ به صداقت  دولت وشخش مکتبی دکتر احمدی نژاد در این طرح مبارک ثبت نام میکنند به گونه ای که قریب به دوهزار نفر هم اکنون  دارای کد رهگیری اینترنتی وتایید صلا حیت  شده اند.

  سهام عدالت

  سهام عدالت که عده ای  از سر کینه وجهل آن را گداپروری می دانند حقی بود که سالها از مردم سلب شده بود ودولت عدالتمحور دکتر احمدنزاد به صاحبانش  تقدیم کرد. سهام عدالت احقاق حق مردم است  نه گداپروری  . خریدن آرائ مردم با وعده پنجاه هزار تومان و هشتاد هزار تومان گداپروری است  نه کار کارشناسی سهام عدالت.ملت ایران اصولا"  ((گدا )) نبوده،نیستندونخواهند بود که به ((پروری ))نیاز داشته باشند.

   کاهش سود وام بانکی 

  کاهش سود وام بانکی برای ملت یک بصورت یک وهم درآمده بود که دولت شجاع ومقتدر دکتر احمدی نزاد با کارشناسی اقدام به کاهش سود وامهای بانکی نمود.

  ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در مهران

  تحقق این امر باعثاشتغال فراوان در منطقه خواهد شد که هم اکنون مورد بررسی است .

  حال حق داریم بپرسیم که با وجود قدرت قانونی کافی و بودجه و اعتبار لازم  ، چرا جناب آقای خاتمی با فرصت سوزی ، شناسایی و اجرای موارد بسیار مهم فوق را به فراموشی سپردند ؟! به راستی اگر در زمان جناب خاتمی برخی موارد فوق شروع شده بود تا کنون پایان نیافته بودند؟ چرا به شهر مقدس مهران توجهی را که امروز می شود جناب خاتمی نکرد؟ این مردم هستند که باید بپرسند که ، دولت خاتمی پول نفت را چه کردند؟!!و... ایکاش ان روزی که جناب خاتمی برای آقای کرباسچی ستاد بحران تشکیل می دادند برای پیشرفت مملکتمان  فکر می کردند و ستاد تشکیل می دادندو مثل احمدی نژاد برای خدمت به مردم شب وروز نمی شناختند.

   قطعا" دولت خاتمی دارای بودجه کافی بود وحمایت قاطع ملت مظلوم را نیز داشتند،اتفاقا" از مجلسی همسو نیز برخوردار بود ،خشکسالی نبود،و...البته  چیزی به نام همت و روحیهه خدمتگزاری نداشتند واصول را فراموش کرده بودند وبه فروع می پرداختند. امروز که ضعف وناتوانی اجرایی وعدم استحکام فکری دولت جناب خاتمی وامثال ایشان برایشان روشنتر شده است قطعا" آن همه سهل انگاری را فراموش نخواهند کرد. بماند که مردم با انتخاب هوشمندانه برادر مدیر و مدبر ،جناب آقای دکتر احمدی نژاد آن همه سستی وبی برنامگی گذشته را پاسخ دادندوانشاءالله بهتر نیز پاسخ خواهند داد.

     ۲۵ اسفند ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     سخنی با مدیریت محترم سایت ایلام امروز

  با سلام و عرض خدا قوت خدمت مدیر محترم سایت ایلام امروز

  در قسمت قوانین وبلاگها نوشتن مطالب دروبلاگها به حوره استان ایلام منحصر شده است که این امر باعث می شود وبلاگ نویسان محترم از پرداختن به سایر مسائل سیاسی ،اجتماعی،اقتصادی وفرهنگی کشور ومطالب غیر از استان ایلام محروم بمانند

  ممکن است نویسندگ محترم موضوعات ومطالب مفیدی برای ارائه به خوانندگان وبلاگها داشته باشند ودر محدودیت قرار بگیرند.

  لذا از مدیر محترم سایت خواهشمندیم برای گسترش بیشتر مطالب و باز بودن فضای تبادل نظر در موضوعات

  مختلف ، شرایطی فراهم نمایند که وبلاگ نویسان با مسئولیت خود به بررسی مسائل گونانگون و ارائه نظر خودبپردازند

  باتشکر


  دوست عزیز

  سایت ایلام امروز همانگونه که از نامش پیداست! جهت معرفی استان ایجاد شده است که بعدها خبررسانی و بازتاب وقایع و مشکلات هم در آن گنجانده شد. نگهداری و به روزرسانی این سایت با توجه به میزان بالای بازدید روزانه، مستلزم صرف هزینه و فرصت فراوانی است که گردانندگان سایت تنها با امید به رسیدن به اهداف سایت آنرا تقبل نموده اند. بخش وبلاگها نیز در راستای اهداف سایت و در جهت بهره گیری از مطالب فرهیختگان استان و دوستانی که در زمینه خاصی صاحب نظر هستند ایجاد شده است. مد نظر قرار دادن استان و نگاشتن پیرامون آن، شرط اصلی ایجاد وبلاگ برای افراد در این سایت است.

  ضمناً برای ارسال مطلب به مدیریت سایت از قسمت ارتباط با ما استفاده نمایید.

  با تشکر

   

     ۹ اسفند ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     مهران درمسير رشد

  بسمه تعالی
  مهران در بستر رشد وشکوفایی
  شهرمقدس و مرزی مهران امروز ازشاخصهای درخورتوجهی برای رشدوشکوفایی چندجانبه ای برخورداراست که در صورت توجه و عدم توجه کافی دچار تغییرو تحول مثبت ومنفی می شود.
  مولفه هایی از زمینه تعالی مهران :
  1-مدیریت سالم وفراجناحی کنونی .
  قابل تقدیر است که سیستم تصمیم گیری در مدیریت شهرستان امروز از عقده گشاییهاحزبی و جناحی به مسایل نگاه کردن فارغ شده و محل بحث و بررسی برای اعتلاء شهرشده است که جای امیدواری بسیار را برای آرامش مدیران و پیشرفت شهرفراهم کرده است . هیچ نقطه ای ازاستان دارای موقعیت مهران نیست و اداره این شهرحساس با وجود امتیازات ذیل و کمترین نیرو و امکانات نشان از توان بالای مدیریت شهرستان دارد که جادارد ازمسئولان ارشد شهر مهران تقدیر مناسبی به عمل آید.والبته که عدم انتصاب فرمانداربه سبب ضعف ثبات واستحکام درمدیریت می شود ومضاف اینکه سرپرست قراردادن یک مدیر با قدرت بالا به مدت بیش از یکسال نوعی توهین به فرد مدیر تلقی می شود و موقعیت مهران ایجاب نمیکرد که بیش ار یکسال فرماندارنداشته باشد.!که انتظارمی رود این نقیصه خیلی زود برطرف شود.
  2- موقعیت راهبردی .
  شهرمهران درگذشته وحال دارای اهمیت ونقش آفرینی نظامی،سیاسی،امنیتی،اقتصادی وفرهنگی بوده ومی باشد ودر آینده نیز گسترده خواهدداشت
  3- ورودوخروج هزاران نفرازمسافرین و زائرین عتبات عالیات ائمه (علیهم السلام).
  رفت وآمد هزاران نفرمسافر از مرز بین اللمللی مهران امرمثبتی است که اگربرنامه ریزی درست صورت نگیرد تبعات منفیی رانیز به دنبال خواهد داشت به عنوان مثال مردم شهیدپرور مهران بارها ازمسئولان محترم شهرستانی و استانی این سئوال راپرسیده اندکه: تردداین همه مسافرین ازشهرما چه فایده اقتصادی وچه اثری در بازار کم تحرک مهران دارد؟. باوجود تعداد زیادی زائرسرا،هتل ومهمانسرا،براستی چرابه شرکت محترم شمسا اجازه کارخدماتی وسرویس دهی به مسافرین داده می شود ؟!! و..
  پیشنهاد:
  جادارد استاندار محترم، مدیران مربوطه (سازمان میراث فرهنگی،سازمان حج وزیارت،و...)رامامور نمایند تابا حضور درشهرمهران و با مشورت وکارشناسی راه چاره ای یابندتا مردم مرزدار ومحروم مهران ازتردصدها کامیون مسافربری و.. استفاده لازم را داشته باشندونیز تعدادی از جوانان بیکار مشغول بکار شوند.
  4- ترددمسئولان ارزشمند عالیرتبه کشورعزیزمان وکشور همجوار عراق.
  استقبال ، بدرقه وپذیرایی از مسئولان ارزشمند عالیرتبه کشورعزیزمان وکشورهمسایه وسایرمیهمانان ارجمندضمن اینکه ازافتخارات مردم شریف و مدیران ارشد شهر می باشد ، مسئولان عالیمقام نیز ازنزدیک با مسائل شهرآشنامیگردند.اما باعنایت به تعدد این امر بعلت کمبود نیرو وامکانات لازم برای انجام تشریفات ،وقت بسیاری از مسئولان ارشد شهر صرف انجام ادای احترام به میهمانان بزرگوارمیگردد.این امر باعث تحمیل کارمضاعف و بیش ازتوان بر مجموعه مسئولان اجرایی وکندی دررسیدگی به امور شهرستان می شود .
  پیشنهاد:
  با تشکیل معاونت یا ستاد تشریفا ت با امکانات لازم و بودجه مشخص درفرمانداری شهر مهران این نقیصه برطرف وتبدیل به فرصت خوبی خواهد شد.
  5- وجود بازارچه و پایانه مرزی بسیارفعال .
  فعالیت بالای وروبه افزایش بازارچه وپایانه مرزی و گستردگی مرز مهران باکشور عراق و مسائل مربوطه مضاف بر اینکه میزان کار مدیریت را بسیار بالا برده وبراهمیت و حساسیت آن می افزاید، محل خوبی برای اشتغال افراد بیکار می باشدکه هم اکنون تعداد بالایی ازشهروندان عزیزمهرانی وغیر مهرانی دربازارچه وپایانه مرزی مشغول فعایت هستند.خوشبختانه با درایت مدیران، صادرات ازمرزمهران نسبت به دوسال گذشته تقریبا"بیش از سه برابر شده است.
  6-ایجادمنطقه ویژه اقتصادی درآینده .
  این منطقه به جز اشتغال فراوانی که به دنبال دارد موقعیت شهرمهران را بالاتر می برد.
  7- موقعیت ترانزیتی شهر.
  موقعیت ترانزیتی شهر بعلت عدم اجرای پروژه جاده کمربندی ونبود تناسب زیرساختهای لازم خیابانهای شهررا با آسیب دیدگی مواجه کرده است.
  8- فرهنگ.
  برخلاف گذشته با همت دولت عدالت محور شهرمهران به دانشگاه آزاد اسلامی ،دانشگاه پیام نورودانشگاه علمی کاربردی مزین شده است که بیش از هزار نفر از شهروندان به ویژه جوانان ارجمند هم اکنون دراین مراکزمشغول تحصیل هستند.
  تعدادی از قهرمانان ورزشی وجهانی وکشور ی درشهر مهران ساکن هستندکه نیازمند حمایت مالی مسئولان استان می باشند وقابل ذکر است که مصوبه بسیار خوب و بی سابقه شورای اسلامی شهر مهران در حمایت شهرداری مهران از مقام آوران ورزشی شهر درمسابقات استانی ،کشوری وجهانی قابل قدردانی است.
  -مبرهن است که وقتی زبان،آداب،رسوم و...مختلف درمسیری به طور مداوم درحرکت باشد اثرات (منفی ومثبت)گوناگونی برفرهنگ شهرمیزبان دارد.به علاوه اینکه شهرمقدس مهران نقش بسزایی درهشت دفاع مقدس داشته و محل بازدیدهزاران نفرازسراسرکشور جهت بازدیدازنقاط عملیاتی شهرمی باشند.این درحال است که شهر،فرهنگسرایی نداشته وخانه های عالم شهر به اجاره داده شده اند وامکانات وبودجه خاص برای راهیان نور تدارک دیده نمی شود.!
  پیشنهاد:
  باحضوروتشکیل کمیته ای ازاداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی وسازمانهای تبلیغات اسلامی استان و میراث فرهنگی وگردشگری و بنیاد حفظ ونشرارزشهای دفاع مقدس به ریاست مشاور فرهنگی محترم استاندار، موضوع قابل توجه، درشورای فرهنگ عمومی شهرستان مهران رسیدگی جدی شود.
  9-منابع درآمدی جدید شهرداری.
  افزایش درآمد شهرداری مهران ازمحل پل زائر وپارکینگ مرزی فرصت خوبی را برای توسعه خدمات عمرانی وشهری بیشتری را فراهم کرده است. شورای اسلامی شهرمهران با مردمی کردن بودجه شهرداری ،افزایش بودجه عمرانی وکاهش هزینه های جاری وانتخاب شهرداری باتجربه گامهایی را درمسیر خدمت به مردم این دیار برداشته است .صرف بودجه ودرآمدهای شهرداری درامورغیر عمرانی وخدمات شهری که مطابق قانون نیست ،عمل نادرستی که امیداست شورای اسلامی شهروشهردارمحترم این معضل نیزریشه کن شود. البته به علت گسترده شدن شهر افزایش جمعیت سیال ومیهمانپذیربودن این شهر اکتفا به این درآمدها آبادانی بیشترشهررا با کندی شدیدمواجه می سازد.به جزشهرداری چندنهادواداره وشرکت نیز مشغول کسب درآمدهستند که انصاف این است بخشی از ثروت خود را به شهرمهران اختصاص دهند.
  پیشنهاد:
  چنانچه ترمینال شهری که شهرداری محترم مهران درحال پیگیری می باشد درصورت ایجاد وفعالیت، منبع درآمدی باثبات و ایجاد اشتغال فراوانی خواهدبود.
  10_کارخانه سیمان.
  کارخانه سیمان مهران که مردم غیور منطقه منتظر افتتاح آن هستند و باتلاش مسئولان محترم شهرستان واستان مجوز ایجاد دارد ، متاسفانه با عدم سرمایه گذار بخش خصوصی مواجه شده است که مردم همچنان درانتظار بهربرداری می باشند.
  اضافه برمطلب:
  برخلاف برخی مطالب که براساس دیدگاههای غیرکارشناسی وغیردلسوزانه وضعیت شهرمهران را اسفناک جلوه می دهندضمن توجه دقیق به موارد فوق ، باوجود هماهنگی های خوب مجموعه مدیران ،تحرک عمرانی وخدمات شهری جدیدی درشهرشروع شده است که درگذشته نبودو باعمل ابتکاری سفرهای محله ای شورای اسلامی شهروشهردارمحترم به محلات شهر ازنزدیک به بسیاری از نیازهای مردم پاسخ داده می شود و مابقی بررسی میگرددند. به علاوه اینکه عملیاتهای عمرانی وزیباسازی متعددی دردست برنامه ریزی هستند که مساعدت مالی جدی مدیران محترم استان را می طلبد که نمونه هایی از آن در دهه مبارکه فجر به بهره برداری می رسد.انشاءالله.
  -مردم متواضع ومظلوم مهران به خوبی بیاد دارند بیمارستان امام حسین (علیه السلام)سالها ی قبل به یک متروکه شبیه بود!ولی امروزبا توجه ویزه دولت نهم به یک مرکزدرمانی تبدیل شده است که مجهزشده است به: پزشکان جراح متخصص و متخصصان داخلی ،زنان وزایمان ،اطفال و..،دستگاههای مدرن رادیوگرافی ،انژوگرافی ،سونوگرافی (درآینده نزدیک)و....،بخش زنان وزایمان(جراح ومتخصص) مجهز و.... گرچه در برخی امور فرعی داخلی بیمارستان وشهرکمبوده هایی مشاهده می شود مانند: عدم نیروی لازم کافی پرستاروتکنسین کمک کار پزشکان متخصص ،منفک نبودن بخش بستری زنان ازمردان ،-داروخانه شبانه روزی و... اما شکر نعمت حکم مینمایدکه اززحمات ریاست محترم بیمارستان امام حسین (علیه السلام) ،رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی ،سرپرست خستگی ناپذیر فرمانداری و دولت نهم برای پیگیری این امر حیاتی تشکرکنیم ونیزبخواهیم موارد نقص را هرچه سریعتر برای خدمت به مردم رفع نمایند.
  - برخلاف عدم توجه دقیق دولت قبلی به معضل مسکن اقشارمستضعف ، هم اکنون با عنایت دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد چهارهکتارزمین مناسب برای ساخت مسکن به اتحادیه مسکن مهر اختصاص داده شده است. ومراحل آماده سازی زمین نیز در شرف پایان بوده ودرحال اخذپروانه کار ازشهرداری مهران است.
  بااین وجود ، بنده به خاطر مسئولیت باافتخار نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهر مهران و هرفرد منصفی که ازنزدیک شاهد بسیاری جلسات و تصمیم گیریهاو موارد مدیریت شهر می باشد ،کاملا"مشهوداست که امام جمعه گرامی، سرپرست محترم و سختکوش فرمانداری مهران ،شهردار زحمتکش ، اعضاءپرتحرک شورای اسلامی شهرو سایر مدیران شهرستان، با تمام توان قانونی خویش با کمترین نیرو وامکانت وبا تلاش مظلومانه وموثرمشغول خدمت وانتقال مشکلات مردم متواضع و مظلوم مهران به رده های ما فوق ودرتلاش برای رفع گرفتاریهای شهروندان شریف می باشندواین مسئولین محترم استانی هستندکه بایدمساعدت وتوجه شایسته و بایسته راداشته باشند. دربرخی مواردازقبیل کمبو د آرد وعدم اختصاص اعتبارات ویژه عمرانی ، خدماتی و فرهنگی به مردم مرزدار ، متواضع و مظلوم شهر مهران کم کاری شده است. البته افزایش سه برابری اعتبارات شهرستان مهران نسبت به دولت قبلی برهیچ کس پوشیده نیست وقابل سپاسگذاری است ولی موقعیت شهرستان بیش از پیش را مطلبد
  کوتاه اینکه ، علا رغم عدم توجه صحیح مسئولان استان ، تلاش مدیران شهرمهران گسترده وستودنی است.
  مواردیادشده فوق ضمن اینکه مهران را درکانون توجهات قرارداده است ، فرمانداری وشهرداری مهران شهرمهران رانسبت به تمام استان متفاوت نموده و مسئولیت و اداره شهرستان را نسبت به گذشته چندین برابر کرده است که شایسته است استاندارمحترم جناب آقای مهندس غراوی وسازمان مدیریت برنامه ریزی استان شهر مهران را درمحور بودجه و برنامه ریزی وکانون توجهات خود قرار دهد.

     ۱۲ آذر ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     استاندار محترم ایلام!

  بسمه تعالی

  رهبر فرزانه انقلاب اسلامی،حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله)

  وظیفه اساسی دولت عدالت مدار، توجه ویژه به قشرهای محروم است.

   

  استاندار محترم ایلام، جناب آقای مهندس غراوی

  با سلام وآرزوی موفقیت برای شما وتمامی خدمتگزاران به ملت شریف ایران اسلامی.

  به استحضار حضرتعالی می رساند شهر مقدس ومحروم مهران در غرب استان ایلام واقع شده است واز دیربازمورد توجه دوست ودشمن بوده وهم اکنون محل عبور هزاران نفر از میهمانان وزائرین حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)از سراسر کشور است ومحل امنی برای تردد مسئولان عالیرتبه کشور عزیزمان وکشور عراق است.مردم محروم مهران امروزه شاهد عبور روزانه صدها کامیون ،تریلرو.. .می باشند که مشغول صادرات کالا به کشور اسلامی عراق هستند .

  مسئولان محترم استانی ومافوق استان،مهران را شهری راهبردی وحساس دانسته وحایز اهمیت ،شهر مارا پیشانی استان وایران اسلامی میدانند وسر چشمه امید توسعه استان ایلام ،اما در عمل توجه راهبردی ومحوری ندارند . شهراستراتژیک مهران قریب به یکسال است که فرماندار ندارد!! ومسیر تعیین فرماندار مهران به یک معما تبدیل شده است!!.امکانات ونیروهای شهرداری و فرمانداری مهران وبرخی نهادهای خدمتگزار دیگر با وضعیت کنونی شهرستان هیچ تناسبی ندارد .از جنابعالی انتظارمی رود مهران راهبردی را در محور برنامه های خویش قرارداده وجهت ارتقاءمهران به جایگاه شایسته خودتوجه ویژه ای عنایت فرمایید.

  باعنایت به استقبال استاندارمحترم ازانتقادات وپیشنهادات شهروندان ونخبگان و... بامقدمه کوتاه فوق ،ضمن امیدواری زیاد به عطف آن برادر گرامی، مطالب زیر را جهت دستور رسیدگی ویژه واقدام مقتضی تقدیم می نمایم:

  1- کم توجهی مسئولان استان نسبت به نشر ارزشهای دفاع مقدس برای هرکسی  مشهوداست. شهر مقدس ومحروم مهران در دوران طلایی دفاع مقدس در پیشانی اخبار استان ومعادلات سیاسی-نظامی کشور قرار داشت و مشهد شهادت صدها نفر از فرزندان پاک ورشید این ملت بوده است وامروز شاهد هزاران نفر از زایرین ومسافرین داخلی و خارجی که مع الاسف امروز در شهرمهران هیچ نمودار،یادمان،ورودی شهر مزین،خانه شهیدو... که حاصل کار عمرانی مسئولان برای زنده نگه داشتن یاد شهداءکه به تعبیر رهبرفرزانه انقلاب کمتر از خودشهادت نیست،باشدوجود ندارداگر هم هست قطره در برابر دریاست!.هنوز عملیات کربلای یک که منجر به آزادسازی مهران شد درتقویم های روزانه ومناسبات کشورمان وجود ندارد!

  پیشنهاد میگردد:

  الف:از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ،سالروز عملیات کربلای یک به روز ملی ایثار وشهادت نامگذاری شود.

  ب: ودروازهای ورودی شهرمهران طراحی و نصب تصاویر مبارک شهدا با کیفیت عالی درمسیرهای ورودی شهر، ازایلام ودهلران و جاده منتهی به بازارچه مرزی. 

  ج: احداث خانه شهید در داخل شهر جهت استفاده میهمانان،دانش آموزان واقشار مختلف مردم ، استقراریادمان شهداء در پارک لاله یا تپه شنی به سرعت انجام شودو طراحی منطقه جنگی قلاویزان ونقطه ایثار که در حال تهیه است تامین اعتبار شودو با توجه به مسیر راهیان نور سرعت در موارد فوق بسیار مهم است.

  د: اختصاص اعتبار معین وکلان برای امرمهم وتوریستی راهیان نور استان بویژه مهران وبودجه ای خاص  برای کمسیون احیاءفرهنگ شهادت وامور ایثارگران شورای اسلامی شهر جهت همکاری وتقویت حرکتهای مردمی،هیات های مذهبی وپایگاه های مقاومت و...

   

  2-شهرمهران از موقعیت راهبردی برخوردار است،ولزوم کار فرهنگی دراین شهر و تقویت امور اجتماعی بسیار محسوس است ،دستور فرمایید فرهنگ سرای شهرداری تامین اعتبار شودو کمک ده میلیارد ریالی برای ساماندهی پارک های شهر مهران که بسیار ضعیف هستندو جهت فعال شدن به بودجه ملی نیاز دارد.(هیچ پارک محله ای در شهرمهران فعال نیست).

   

  .3-تمامی زیرساختهای شهرمهران به علت عدم تناسب وعبور صدها کامیون در فروپاشی است وهزینه های سنگینی را برای شهرداری و اداره راه در بر داشته است.لذا احداث بزرگراه ایلام-مهران ودهلران- مهران و تسریع در ساخت جاده کمربندی بسیار ضروری واقتصادی است.

   

  4-جوانان مهرانی بارها دراستان وکشور وجهان دارای مقام ورزشی هستنداما از هیچ نهادی حمایت مالی نمی شوند و ورزش شهرستان در فقر شدید واسفناکی بسر می برد.  تقاضا می شود دستور فرمایید دو درصد واریزی به خزانه در اختیار ورزش شهرستان مهران قرارگیرد ومتولی این بودجه شوراهای اسلامی شهر،فرمانداری وتربیت بدنی مهران باشد.

   

  5-تشکیل تعاونی های مسکن مهر مایه خوشحالی و امید مردم مستضعف مهران به ویژه جوانان این شهر گردید. با توجه به اهمیت مسکن برای دولت مکتبی ونیاز خواهشمند است مسئولان امر مسکن مهر را به طور جدی پیگیری نمایند.

   

  6-تنها امامزاده شهر، امام زاده سیدحسن(ع)است که از یادگاران 8سال دفاع مقدس بوده ملجاءومحل راز ونیاز مردم مرزدار مهران است ،جاده امامزاده به زیرسازی ومرمت ،زیبا سازی ،بلواروتیر چراغ برق وتوسعه حرم وپارکینگ مناسب نیازمند است،تقاضامندیم دستور فرمایید مورد فوق پیگیری و وضعیت محدوه ه شهری ویا روستایی بودن امام زاده مشخص گردد.(جاده کمتراز 2کیلومتر است!).

   

  7-شهرمهران بر روی سفره عظیم زیر زمینی نفت وگاز قرار دارد ونقاط نفت خیز مهران شناسایی شده وبسوی اکتشاف می رود ،با عنایت به رسیدن گاز به شهر ایلام (به همت دولت نهم) در 90کیلومتری مهران مردم این شهر بی صبرانه منتظر گاز رسانی دولت مکتبی به شهر مقدسشان هستند .استدعا دارد این مورد پیگیری ویژه قرار گیرد.

   

  8-با توجه به اضافه شدن روزانه هزاران نفر زایرین ومسافرین به شهر وافزایش کار وخدمات شهرداری وکمبود اعتبارات ملی برای شهرو نیاز به نیروی متخصص جدید افزایش درجه شهرداری بسیار اهمیت دارد ،مستدعی است زمینه ارتقاءاین شهر داری مهیا گردد.

   

  9- بیمارستان حضرت امام حسین(علیه السلام) نسبت سه سال گذشته کاملا متحول شده است که از زحمات مسئولین امر تشکرمیکنم ولی نواقصی نیز هنوز داردکه مایه دلسردی ورنجش خاطر مردم و فراموش شدن خدمات  خود مسئولان گرامی میشود که به عرض می رساند:  بیمارستان فاقدآشپزخانه است، با توجه به موقعیت مهران وتصادفات زیاد منطقه به علت ایمنی نبودن راههای منتهی به شهراین مرکزتخصصی درمانی به تعدادبیشتری آمبولانس نیازدارد ، بی نظمی در استقرارهریک از نیروها سرجای معین شده وکمبود نیروی لازم باعث کندی رسیدگی به مراجعین می شود.به گونه ای که شایدخدمات دهی به بیماران خارجی بهترازخدمتدهی به بیماران داخلی است!. پزشکان خانواده که موظفند شبانه روز خدمت نمایند متاسفانه نصف روزی بیشتر کارنمیکنندپیشنهادمیگرددازساعات عصر به بعد پزشک محترم خانوداه در بیمارستان امام حسین (علیه السلام)مستقرشود.

  10--نبود داروخانه شبانه روزی وتعطیلی تمام داروخانه های شهر درایام علارغم تذکرات مکرر شورای شهروفرماندارمحترم نقیصه ای مشهود برای شهر مهمانپذیر مهران است.

   

  .11-براستی مردم شریف ومرزدار مهران از تردد صدها کامیون و اتوبوس مسافرین چه سودی می برند!!؟جز آنکه زیر اختهای شهریشان آسیب ببیند وانبوه زباله در خیابانها ،و آب و هوای آلوده و...چه سودی می برند ؟!واین در حالی است که شرکت غیر قانونی (شمسا) تمام منفعت این تردد مسافران برای خود قرق کرده است وهیچ قدرتی توان برخورد قانونی با این شرکت را ندارد.!!!!!

   

  12-دستگاههای جدید پخت نان به معضلی برای مردم ومسئولان شهر مهران تبدیل شده است عدم تناسب نحوه نان با سلیقه مردم وافزایش بسیار بالای قیمت وکیفیت بسیار بد باعث اعتراضات مردمی شده است. کمبود آرد بعلل فراوان که جنابعالی قطعا"مطلعید شلوغی صفوف نانوایی وعدم رعایت ساعات پخت نان   بشدت مردم مهران راعصبی کرده است وازطرفدیگر بخش عظیمی از جلسات شهرستان رابه خود اختصاص داده است.(حداقل روی ساعات کار نانوا بشدت نظارت شودوسهمیه آرد مهران افزایش یابد.)

   

  13-شهرداری مهران به علت اجرای طرح هادی و تفصیلی از زمان بازسازی زمینهای بسیاری از مردم محروم مهران را در کاربری قرارداده است اما به علت اینکه آن شهرداری توان مالی جهت پرداخت خسارت را ندارد بیش از هزار !پرونده مردم در دادگاه وشهرداری درجریان است که در صورت محکومیت شهرداری هزینه ای بالغ بر سه میلیارد تومان برآن دستگاه تحمیل می شود، خواهشمند است قبل از حراج اموال شهرداری جهت پرداخت دیونات مردم بودجه ویژه ای نعیین گردد.

   

  14- زمین وسیع  حیاط درمانگاه شماره1 بازار مرکزی شهر مهران را اشغال نموده که این امر اعتراض شدید مردم را موجب شده است واین در حالی است که ما مرتب  مشکل بازار و دست فروشان را روی میز کار شورا داریم ، پیشنهاد می شود  دانشگاه علوم پزشکی ایلام وشهرداری مهران به صورت مشترک زمین وسیع مذکورا جهت ساماندهی بازار ودست فروشان سرگردان به مغازه تبدیل نمایند ودر اختیار متقاضیان قرار دهند.مساله فوق مورد خواست جدی مردم وشورای اسلامی شهر می باشد،

  امیدوارم استاندار محترم که از چهره های فنی وخدوم کشور عزیزمان هستندشهرمهران را مورد توجه ویژه قراردهند.ان شاءالله

     ۱۵ مهر ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


   
     بسم الله الرحمن الرحیم...

  با سلام 

  آمده ام تا به حول قوه الهی با ارائه دیدگاه هایم درجهت خدمت به مردم شریف استان ایلام بویژه  شهر مقدس مهران ،حفظ ونشر ارزشهای اسلامی گامی هرچندکوچک بردارم.

  از مدیریت محترم پایگاه ایلام امروز به خاطردراختیار قراردادن این فرصت بسیار متشکرم

  . همچنین از راهنماییهای برادر عزیزم جناب آقای محمدمنصورپور کمال تقدیر رادارم.                                                                                                                                                                                  

     ۱۳ مهر ۱۳۸۷   ::  لینک دائمی :: ارسال به ای‌‌‌میل ::

  نسخه آماده چاپ


  درباره

  سيد ناصر موسوي
  مهران مرزدار
   
   

  جستجو

   
   

  دسته ها

  ایلام امروز (6)
  سیاسی (2)
  اجتماعی (5)

   
   

  آرشيو ماهانه

   
   

  آخرين مطالب

  تردد انفرادی از مرز مهران چرا ممنوعه؟؟!!
  ورزش مهران در مضیقه است
  ازمواضع شجاعانه امام جمعه محترم ایلام تشکرمیکنیم.
  اصلاح سازمان مدیریت کمتر از تسخیر لانه جاسوسی نبود
  حیات سیاسی یک ملت
  چگونه ابرقدرت و هسته‌اي شديم؟
  بااین حال حق داریم ازخاتمی بپرسیم که ...
  سخنی با مدیریت محترم سایت ایلام امروز
  مهران درمسير رشد
  به تکلیف عمل کنیم.
  ممتنع!!
  استاندار محترم ایلام!
  بسم الله الرحمن الرحیم...

  خروجي RSS

   
   

  لینکهای روزانه

  پایگاه اطلاع رسانی امام خمینی (رضوان الله علیه)
  پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
  عملیات روانی
  وبلاگ دکتر محمود احمدی نژاد
  سایت خبری -تحلیلی رجانیوز
  خبرگزاری فارس نیوز
  سایت خبری -تحلیلی فرهنگ انقلاب اسلامی
  مرکز اسنادانقلاب اسلامی
  پایگاه خبری -تحلیلی یاران انقلاب اسلامی
  وبلاگ حجت الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش (مسائل سیاسی)

  خروجي RSS
   

   
   

   

   ۳۷۱۰۵۴۹۸ مشاهده از 28 فروردين 1384 | صفحه جاری  ۵۸۰ مشاهده | امروز  ۱۰۶۱۱ مشاهده

  نقش آوران ایلام امروز

      تمامي حقوق اين سايت براي شركت نقش آوران ايلام امروز محفوظ است. مسئوليت مطالب نگاشته شده به عهده نويسندگان آنها مي باشد.

  Managed With Chavir CMS

  آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ |